TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dzień Otwarty PWr: pierwszy krok w drodze na studia

Data: 11.04.2025 Kategoria: aktualności ogólne, rekrutacja, studia

Warsztaty na W6 - zdjęcie

Tysiące młodych ludzi odwiedziły w piątek Politechnikę Wrocławską, żeby zobaczyć nasze laboratoria i sale wykładowe, porozmawiać ze studentami i studentkami i sprawdzić, czym na co dzień zajmują się naukowcy. Czekały na nich warsztaty, pokazy, gry terenowe i mnóstwo informacji o zbliżającej się rekrutacji.  

Centralnym punktem wydarzeń był budynek C-13, gdzie można się było dowiedzieć wszystkiego, o zbliżającej się rekrutacji na studia. Prezentacje były prowadzone w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim.  

Oczywiście każdy z naszych czternastu wydziałów zaprosił kandydatów i kandydatki „do siebie” na ciekawe pokazy, wykłady i zajęcia w laboratoriach. 

Warsztaty na W11 - zdjęcieNa Wydziale Architektury można było wziąć udział w grze miejskiej i poznać zakamarki naszego „Hogwartu”, jak popularnie nazywany jest kampus przy ul. Prusa, a także posłuchać wykładu „Jak studiuje architektura?”. Na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego czekały warsztaty „Kolorowe zamieszanie na budowie”, w trakcie których naukowcy wyjaśniali, jak kolor może wspierać lub utrudniać tworzenie bezpiecznego środowiska pracy. Dodatkowo można było także wziąć udział w symulowanym eksperymencie eye-trackingowym. 

Z kolei na Wydziale Chemicznym uczestnicy mogli pod okiem ekspertów samodzielnie przygotować masełko do ust lub zawieszkę zapachową oraz dowiedzieć się jakie składniki kryją się w używanych przez nas na co dzień kosmetykach. Nie zabrakło również chemicznych eksperymentów, a chętni mogli zgłębić techniki laboratoryjne wykorzystywane zarówno w kryminalistyce, jak i medycynie.  

Laboratoria na W10 - zdjęcieNa Wydziale Informatyki i Telekomunikacji udostępniono laboratorium wirtualnej rzeczywistości, zorganizowano pokazy błyskawicznego tworzenia aplikacji, a naukowcy zdradzali sekrety sztucznej inteligencji. Z kolei badacze z Wydziału Inżynierii Środowiska wyjaśniali, jak produkować wodór i czy rzeczywiście jest on paliwem przyszłości oraz jakie zagrożenia mogą na nas czyhać w klimatyzacji.  

W trakcie zwiedzania laboratoriów na Wydziale Mechanicznych uczniowie i uczennice szkół średnich mogli m.in. zobaczyć pokaz nowoczesnych metod skanowania 3D w mikro- i makroskali, sprawdzić, jak inteligentne roboty i systemy automatyczne wspierają nasze badania i prace inżynierskie oraz poznać tajniki odlewnictwa metali. Swoje projekty prezentowały także koła naukowe działające na W10. Na stoisku KN BioAdDMed prezentowano ruchomą dłoń stworzoną w technologii druku 3D, a studenci z KN Robocik wyjaśniali, jak działa zbudowany przez nich podwodny robot. 

Na stoisku Wydziału Medycznego na parterze budynku C-13 na młodych ludzi czekał m.in. jedyny tak zaawansowany symulator badania USG w Polsce, a odważni będą mogli zatamować krwawiąca ranę postrzałową i przeprowadzić intubację przy pomocy videolaryngoskopu. Wykładowcy i studenci opowiadali o zajęciach, warsztatach, tutoringu oraz aktywnościach samorządu studenckiego i dziesięciu kół naukowych działających przy W14. Można było także zwiedzić nowoczesne laboratoria kliniczne, zobaczyć światowej klasy sprzęt symulacyjny i poczuć się jak lekarz na obchodzie. 

Tradycyjnie Dniu Otwartemu Politechniki Wrocławskiej towarzyszyła akcja Fundacji Edukacyjnej Perspektywy „Dziewczyny na Politechniki” i „Dziewczyny do ścisłych”. W jej trakcie zorganizowano spotkania ze studentkami i badaczkami z naszej uczelni. 

newsletter_2023_14.jpg

Tegoroczna rekrutacja na Politechnikę Wrocławską rozpocznie się 1 czerwca. Nabór potrwa do 11 lipca. Listę dostępnych kierunków oraz dokładne zasady naboru będzie można znaleźć na stronie Działu Rekrutacji

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję