Dwójka wykładowców PWr wyróżniona przez prezydenta Wrocławia

Zdjęcie wspólne laureatów

W Ratuszu prezydent Wrocławia wręczył wyróżnienia osobom zaangażowanym w działania na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. W gronie docenionych znaleźli się dr inż. Anna Hajdusianek, prof. uczelni oraz dr inż. Wiesław Wróblewski.

Wyróżnienia prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka otrzymali nauczyciele, naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, kreujący autorskie programy i inicjatywy edukacyjne, a także zaangażowana społecznie młodzież.

– To wcale nie są takie oczywiste sprawy. W czasach, które tak przyspieszyły, które tak zjadają nam czas, którym możemy się jeszcze dzielić. Czas jest strasznie deficytowy. Jeżeli ktoś chce i może się poświęcić i podzielić tym czasem z kimś, to jest coś co wydaje mi się szalenie ważne – mówił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Wśród wyróżnionych znalazła się dwójka wykładowców z PWr.

Dr inż. Anna Hajdusianek, prof. uczelni z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki jest popularyzatorką nauki, przede wszystkim fizyki, przyrody i nauk inżynierskich. Prowadzi także od 2008 roku Akademię Młodych Odkrywców, czyli cykl zajęć dla dzieci z Wrocławia i okolic, w którym młodzi odkrywcy  poznają piękno nauki w przyjaznym i inspirującym otoczeniu. W czasie zajęć przeprowadzane są doświadczenia naukowe, w niektórych z nich mogą sami uczestniczyć.

Dr inż. Wiesław Wróblewski jest wykładowcą na kierunku lotnictwo i kosmonautyka oraz zaangażowanym popularyzatorem wiedzy o lotnictwie i inżynierii lotniczej. Współorganizator Human&Steam, wrocławskiej corocznej serii wykładów, warsztatów i pokazów, promujących nauki ścisłe, nowe technologie, inżynierię i matematykę w połączeniu z dziedzinami związanymi ze sztuką. Ich uczestnikami są dzieci, młodzieży i dorośli.

*autorem zdjęć jest Tomasz Hołod