TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dwoje nowych profesorów na PWr

Nasza uczelnia zyskała dwoje nowych profesorów tytularnych. Nominacje otrzymali: prof. Anna Witek-Krowiak (Wydział Chemiczny) i prof. Andrzej Ubysz (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego).

Prof. Anna Witek-Krowiak (Wydział Chemiczny)

Prof. Anna Witek-Krowiak - zdjęcieAbsolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, ukończyła studia magisterskie na kierunku biotechnologia (specjalność procesy biotechnologiczne), oraz studia doktoranckie w obszarze inżynierii chemicznej. W 2014 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie technologia chemiczna.

Prof. Anna Witek-Krowiak jest autorką ponad stu prac z tzw. listy filadelfijskiej z zakresu procesów sorpcyjnych, technik membranowych oraz waloryzacji odpadów, w szczególności pochodzenia biologicznego. W ostatnich latach zainteresowała się również tematyką biopolimerów i ich wykorzystaniem do kontrolowanego uwalniania wybranych składników. Jej prace były cytowane pond 4 400 razy.

Jest współautorką kilkunastu patentów. Brała udział w realizacji osiemnastu projektów badawczych i wdrożeniowych a także w projektach i szkoleniach dydaktycznych. Opiekowała się studentami podczas realizacji 35 prac magisterskich i 50 inżynierskich. Dotychczas wypromowała dwóch doktorów, pod jej opieką powstają prace trzech kolejnych doktorantów. Pełni funkcję kierownika dyscypliny inżynieria chemiczna w Szkole Doktorskiej PWr.




Prof. Andrzej Ubysz (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego)

Prof. Andrzej Ubysz - zdjęcieProf. Andrzej Ubysz jest absolwentem Wydziału Budownictwa w specjalności Teoria Konstrukcji. Aktualnie pracuje w Katedrze Konstrukcji Budowlanych na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego. Pracę doktorską i stopień doktora habilitowanego uzyskał na Politechnice Wrocławskiej, odpowiednio w latach 1981 i 2000.

Główne nurty jego prac naukowych dotyczą materiałów konstrukcyjnych – technologia betonu z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu, minimalizacja śladu węglowego, a w ostatnim okresie także projektowanie betonów przy budowie osłon radioizolacyjnych przy współpracy z Komitetem Normalizacyjnym odpowiedzialnym za projektowanie reaktorów jądrowych w USA i Kanadzie. 

Na arenie międzynarodowej – kierowanie zadaniami w grantach międzynarodowych i krajowych, członek  Rady Redakcyjnej czasopisma Fibers (Journal Rank Q2) oraz współpraca z naukowcami z University of Meryland, Uniwersität Stuttgart, Branderburgische Technische Uniwersität, Middle East University, University of Waterloo (Kanada), Seoul National University, Moscow State University of Civil Engineering (zawieszona od 24.02.2022 r.). Członek Sekcji Konstrukcji Betonowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN.

Autor i współautor sześciu monografii, ponad 200 publikacji i kilkuset opracowań dla przemysłu w tym wielu prac z Listy Filadelfijskiej. Jest organizatorem wielu konferencji naukowych. Promotor sześciu obronionych prac doktorskich , a pod jego opieką znajduje się obecnie trzech kolejnych doktorantów.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję