TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 15.05.2017 Kategoria: aktywność studencka, konkursy/stypendia
Małgorzata Dancewicz, Jakub Łuczak i Monika Stępnowska – studenci Politechniki Wrocławskiej na specjalności geoinformatyka kierunku górnictwo i geologia – zdobyli pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Geoinformatycznych – GIS Challenge 2017. Zawody zorganizowano w Lublinie
Mistrzostwa rozegrano po raz pierwszy. Ich organizatorem był Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Współorganizatorami były również ośrodki akademickie, stowarzyszenia, organizacje i firmy, których przedstawiciele uczestniczyli w przygotowaniu zadań i brali udział w zawodach w roli sędziów i obserwatorów.
W GIS Challenge mogły wziąć udział dwu- i trzyosobowe drużyny złożone ze studentów studiów licencjackich i magisterskich na kierunkach geoinformatycznych, geodezyjnych, geograficznych i pokrewnych. Czekały na nich wymagające zadania analityczne oraz problemy związane z wykorzystywaniem oprogramowania GIS i przetwarzaniem danych przestrzennych. Na ich rozwiązanie uczestnicy rywalizacji mieli sześć godzin. Zadania były oceniane na bieżąco prze sędziów. Rozwiązanie pierwszego uprawniało do rozpoczęcia rozwiązywania kolejnego.
Jeszcze przed zawodami organizatorzy podali kilka przykładowych zadań. Jednym z tych poleceń było opracowanie metody/procedury/modelu/skryptu, który pozwoli wyznaczyć najdłuższą oś/długość obiektu poligonowego (korzystając z wektorowej warstwy poligonowej).
W mistrzostwach rywalizowało 38 zespołów reprezentujących 17 uczelni z całego kraju. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Politechniki Wrocławskiej pod opieką dr. Jana Blachowskiego z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Tworzyli ją Małgorzata Dancewicz, Jakub Łuczak i Monika Stępnowska – studenci Politechniki Wrocławskiej na specjalności geoinformatyka kierunku górnictwo i geologia, a jednocześnie członkowie Koła Naukowo-Badawczego GIS. Kolejne miejsca na podium zajęły natomiast reprezentacje Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
AMG GIS Challenge mają stać się imprezą cykliczną, organizowaną w Lublinie każdego roku w pierwszej połowie maja.
lucy
Na zdjęciach zwycięska drużyna - od lewej: Małgorzata Dancewicz, Jakub Łuczak i Monika Stępnowska (fot. materiały koła naukowego)
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »