TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dobry wynik PWr w Regional Rankings EECA QS 2022

Ogłoszono wyniki Regional Rankings EECA 2022, w którym ocenianie są najlepsze uczelnie z Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej. Wśród polskich uczelni technicznych Politechnika Wrocławska zajmuje drugą pozycję.

Kampus PWrRegional Rankings Emerging Europe and Central Asia publikowany jest od 2014 roku w ramach QS World University Rankings. W zestawieniu pod uwagę brane są takie mierniki jak: ocena kadry akademickiej, renoma wśród pracodawców, stosunek liczby pracowników do liczby studentów, liczba studentów zagranicznych i stopień umiędzynarodowienia kadry akademickiej. Istotne w rankingu są także publikacje i cytowania, udział w międzynarodowych sieciach badawczych oraz liczba pracowników ze stopniem doktora. 

W zestawieniu ponad 400 uczelni Politechnika Wrocławska znajduje się na 45. miejscu (awans o jedną pozycję w porównaniu z rokiem 2021). Wyżej w rankingu uplasowały się tylko: Uniwersytet Jagielloński (5. miejsce), Uniwersytet Warszawski (6.) oraz Politechnika Warszawska (14.). 

W tym roku najlepiej zostaliśmy ocenieni pod kątem renomy wśród pracodawców (37. pozycja), liczby publikacji w poszczególnych dyscyplinach naukowych (47.) oraz udziału w międzynarodowych sieciach badawczych (59.).

Podobnie jak w poprzednich latach w rankingu zwyciężyła najstarsza uczelnia rosyjska, czyli Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. M.W. Łomonosowa.

Pełne zestawienie można znaleźć stronie internetowej Top Universities.

newsletter

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję