TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dobry pomysł na biznes się opłaca. Spotkanie na PWr

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Pomysłowość i kreatywność studentów nie zna granic, czasem ogranicza ich jedynie brak funduszy. Dlatego Politechnika Wrocławska i Bank Gospodarstwa Krajowego organizują wspólnie wydarzenie, podczas którego eksperci doradzą, jak zdobyć dotację na rozwój własnego biznesu czy też startupu. Zapraszamy w czwartek, 17 maja, na „Dzień dobry biznes!” do Centrum Kongresowego PWr. Początek o godzinie 12.

Podczas konferencji studenci i absolwenci uczelni dowiedzą się, jak stworzyć model biznesowy firmy. Usłyszą bezpośrednio od przedsiębiorców o ich pierwszych krokach w biznesie oraz co zrobić, by swoją pasję przekuć w sukces. Będą mogli wziąć także udział w warsztatach. 

O tym, że w dzisiejszym świecie student to w zasadzie przedsiębiorca, opowie dr inż. Anna Górecka, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej.  – Coraz więcej młodych osób myśli o pracy na własną rękę, chce być swoimi szefami – mówi dr Anna Górecka. – Zachęcamy ich do współpracy z naszym inkubatorem, gdzie otrzymają pomoc prawną i doradztwo w zakresie księgowości. Dowiedzą się także, jak napisać dobry biznes plan, zarejestrują firmę pod naszym adresem czy też skorzystają z naszych lokali.

Do udziału w swojej prezentacji zaprosiła dwóch przedsiębiorców, absolwentów Politechniki, którzy z powodzeniem odnaleźli się w świecie biznesu: Pawła Abramowicza, który stworzył aplikację Naym.pl, umożliwiającą zarządzenie wynajmowanymi mieszkaniami oraz Piotra Sobolewskiego, prezesa The Knights of Unity Sp z o.o., twórcę gier on-line. - Chcemy pokazać młodym ludziom, że warto studiować i jednocześnie myśleć o rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań – to się po prostu opłaca – opowiada dr Anna Górecka. – Jednocześnie trzeba pamiętać, że minął już czas tzw. bezzwrotnych dotacji. Dlatego taka akcja, jak „Wsparcie w starcie” jest bardzo przydatna w rozwoju nowego biznesu, i o tym też chcemy powiedzieć.

Zasady działania programu zaprezentują przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego. To projekt Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który umożliwia osobie rozpoczynającej własną działalność biznesową pozyskanie środków na preferencyjnych warunkach. W ramach programu można także otrzymać pożyczkę na utworzenie dodatkowych miejsc pracy oraz skorzystać z bezpłatnych szkoleń i usług doradczych.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja, formularz można znaleźć tutaj.

Program wydarzenia:

  • 12.10 -  uroczyste otwarcie konferencji,
  • 12.20 - wystąpienie Przemysława Cieszyńskiego, członka Zarządu BGK,
  • 12.45 - wystąpienie Tomasza Karwatki, prezesa Zarządu firmy Divante,
  • 13.30 - „Zainwestuj w swoją przyszłość z BGK”,
  • 13.45 - „Student i przedsiębiorca - to się łączy” - dr inż. Anna Górecka, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej oraz przedsiębiorcy AIP PWr - Piotr Sobolewski Prezes The Knights of Unity Sp z o.o. i Paweł Abramowicz, przedsiębiorca, twórca aplikacji Naym.pl,
  • 14.15-14.25 – przerwa,
  • 14.25 - warsztaty dla studentów i absolwentów:
    I warsztat. „Od pasji do biznesu – jak stworzyć model biznesowy firmy” – Youth Business Poland,
    II warsztat. „Skuteczny networking w biznesie i personal branding” – Magdalena Kruk-Pielesiak.

Więcej informacji na Facebooku.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję