TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 21.03.2022 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady
Jak skutecznie angażować słuchaczy, dlaczego warto stosować eksperymenty w czasie zajęć oraz jakie są plusy e-learningu? Centrum Doskonałości Dydaktycznej PWr zaprasza wszystkich wykładowców uczelni na pięć dni warsztatów, paneli dyskusyjnych i wykładów. Pierwsza edycja Dni Dydaktyki odbędzie się w formie zdalnej od 28 marca do 1 kwietnia 2022 r.
Sprawdź program wydarzenia i wybierz coś dla siebie
Warsztaty poprowadzą nauczyciele PWr - eksperci Centrum Doskonałości Dydaktycznej oraz tutorzy uczestniczący w programie „Mistrzowie Dydaktyki”, którzy podzielą się doświadczeniem w wykorzystywaniu nowoczesnych technik edukacji.
Wydarzenie rozpocznie dostępna dla wszystkich nauczycieli akademickich dyskusja panelowa „Co dzisiaj oznacza doskonałość dydaktyczna? Jak ją rozumiemy i w jaki sposób możemy ją osiągać?”.
Z kolei w czasie warsztatów będzie można dowiedzieć się, m.in. jak budować zaangażowanie studentów, jak poradzić sobie z różnicami i kontekstem kulturowym w dydaktyce, jak stosować eksperymenty w czasie zajęć oraz o wielu innych działaniach możliwych do wykorzystania w codziennej pracy dydaktycznej. Prowadzący zaprezentują holistyczne podejście do procesu nauczania, skupiając się na trzech obszarach: zajęciach, nauczycielu, studencie.
W ramach Dni Dydaktyki zaplanowano także seminarium o e-learningu. Poprowadzi je prof. Martin Valcke z belgijskiego Ghent University, który opowie m.in. o perspektywach rozwoju takiej formy nauczania studentów. Spotkanie w języku angielskim odbędzie się 31 marca o godzinie 14.00 za pośrednictwem platformy Zoom.
***
– Dni Dydaktyki to pierwsze tak duże wydarzenie organizowane przez Centrum. Chcemy tym samym odchodzić od modelu podawczego w edukacji na rzecz modeli opartych o rozwiązywanie problemów i mierzenie się z wyzwaniami – mówi dyrektorka CDD dr Anna Borkowska.
Z badań przeprowadzonych przez centrum wynika, że studenci chcieliby uczyć się w sposób bardziej aktywny, a mniej odtwórczy.
– Postulat: „mniej teorii, więcej praktyki!” w przypadku uczelni technicznej nie jest łatwym do zrealizowania wyzwaniem, dlatego chcemy wspólnie uczyć się tego, czerpać ze sprawdzonych europejskich rozwiązań, dzielimy się dobrymi praktykami i stale szukamy nowych – mówi dr Anna Borkowska. – Dostrzegając potrzebę unowocześnienia sposobów nauczania i wprowadzenia pewnych standardów, chcemy dać nauczycielom wsparcie w przygotowaniu nowoczesnych zajęć, skryptów czy materiałów e-learningowych. Nasze działania, w tym najbliższe Dni Dydaktyki, wspomogą rozumienie procesu uczenia się, dając nauczycielom wiedzę i narzędzia, z których będą mogli korzystać z pożytkiem dla siebie i studentów.
Na wydarzenie obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Formularze oraz program wydarzenia dostępne są na eportalu PWr.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »