Debata kandydatów na Rektora Politechniki Wrocławskiej [WIDEO]

Data: 18.04.2024 Kategoria: aktualności ogólne, wybory2024

Debata kandydatów - zdjęcie

Za nami debata kandydatów na Rektora Politechniki Wrocławskiej kadencji 2024-2028. W trakcie spotkania w auli gmachu głównego zaprezentowali swoje programy wyborcze i odpowiadali na pytania społeczności.

Moderatorem debaty był prof. Andrzej Ożyhar, przewodniczący Kolegium Elektorów. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji przez kandydatów ich programów wyborczych we wcześniej wylosowanej kolejności: najpierw wystąpił prof. Wojciech Bartkowiak, a po nim prof. Arkadiusz Wójs i prof. Agnieszka Bieńkowska.

Następnie kandydaci odpowiadali na przesłane wcześniej przez społeczność naszej uczelni pytania z sześciu obszarów tematycznych:

• pracownicy i organizacja,
  • badania naukowe i współpraca,
  • studenci i kształcenie,
  • strategia i rozwój,
  • wspólnota i wartości akademickie,
  • finanse i inwestycje.

W drugiej części debaty kandydatom pytania zadawały osoby, które pojawił się na spotkaniu w auli. Poruszane kwestie dotyczyły m.in. internacjonalizacji i wspierania rekrutacji nauczycieli akademickich spoza UE, opinii na temat zmian w prawie o szkolnictwie wyższym i nauce, tworzenia nowych uczelnianych centrów badawczych czy pomysłów na poprawę jakości badań naukowych.

Spotkanie zakończyły trzyminutowe wystąpienia wszystkich kandydatów.

Wybory Rektora Politechniki Wrocławskiej kadencji 2024-2028 zaplanowane zostały na czwartek, 25 kwietnia. Z sylwetkami i programami wyborczymi kandydatów można zapoznać się na stronie uczelni.

Pełen zapis debaty prezentujemy poniżej:

newsletter_2023_14.jpg