TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Lew PWr 2023. Czworo laureatów

Laureaci Lwów PWr - zdjęcie

Danuta Bugajna, dr hab. inż. Katarzyna Jach, prof. uczelni, Łukasz Ptaszek i dr inż. Wojciech Wodo zostali tegorocznymi laureatami nagrody Lew Politechniki Wrocławskiej. 

Od 2011 r. obecny i byli rektorzy Politechniki Wrocławskiej wręczają Lwy Politechniki Wrocławskiej. To wyraz szczególnego wyróżnienia dla pracowników uczelni, niezależnie od zajmowanych przez nich stanowisk, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i pomysłami rozsławiają uczelnię i podnoszą jej prestiż w środowisku akademickim. 

Statuetka nawiązuje do symbolu Lwowa i podkreśla intelektualne korzenie PWr. Do tej pory statuetki trafiły do 39 osób

W tym roku otrzymali je: 

Danuta Bugajna (Dział Kształcenia

Danuta Bugajna - zdjęcieOd ponad 20 lat kieruje ogólnouczelnianym sekretariatem studiów doktoranckich, gdzie z ogromnym zaangażowaniem prowadzi obsługę doktorantów, bardzo często także poza godzinami pracy.  

Miała bardzo duży wkład w kilkukrotne uhonorowanie Politechniki Wrocławskiej nagrodą dla najbardziej prodoktoranckiej uczelni w kraju.  Ma też znaczny udział w szkoleniu i wspomaganiu asystentek kierowników studiów doktoranckich na wszystkich wydziałach PWr.  

Jej energiczne starania doprowadziły do odzyskania środków finansowych przeznaczonych na dofinansowanie działań projakościowych dla doktorantów w 2023 r.   

Dr hab. inż. Katarzyna Jach, prof. uczelni (Wydział Zarządzania, Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami

Prof. Katarzyna Jach - zdjęciePełnomocniczka Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami, która otrzymała „Lwa Politechniki” za pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Jest przewodniczącą Zespołu Liderów Dostępności, którego zadaniem jest wspieranie osób ze szczególnymi potrzebami, propagowanie idei dostępności oraz podejmowanie działań zwiększających dostępność uczelni. 

Członkini Zespołu ds. Procedur w projekcie „Politechnika nowych szans”, w ramach którego m.in. zaktualizowano i rozszerzono kluczowe procedury w zakresie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, opracowano standardy dostępności architektoniczno-urbanistycznej, cyfrowej oraz komunikacyjno-informacyjnej.  

Łukasz Ptaszek (Strefa Kultury Studenckiej) 

Łukasz Ptaszek - zdjęcieKoordynator Juwenaliów #WrocławRazem, który we współpracy z Działem Studenckim oraz Samorządem Studenckim PWr w trzy miesiące zorganizował kilkunastotysięczne dwudniowe wydarzenie dla studentów pięciu wrocławskich uczelni. Była to pierwsza tak duża impreza studencka po zakończeniu pandemii koronawirusa.  

– Ma zdolność łączenia studentów wokół wspólnego celu oraz życzliwość i wyrozumiałość, które są kluczowe, by pogodzić oczekiwania wszystkich stron tego ogromnego przedsięwzięcia – czytamy w złożonym wniosku. – Posiada również wszystkie kompetencje niezbędne do tego, by studenckie imprezy były bezpieczne i profesjonalnie przeprowadzone. 

Już w trakcie studiów angażował się w organizację życia studenckiego. Studiując na dawnym Wydziale Elektroniki, dołączył do Samorządu Studenckiego PWr, gdzie był odpowiedzialny za organizację różnych wydarzeń kulturalnych oraz rozrywkowych, w tym juwenaliów. Obecnie jest także wiceprezesem Fundacji Manus. 

Dr inż. Wojciech Wodo (Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Dr inż. Wojciech Wodo - zdjęcieOpiekun Dyskusyjnego Klubu Filmowego PWr został nagrodzony za zaangażowanie w pracę na rzecz uczelni, a w szczególności w rozwój kultury filmowej na Politechnice. Organizował m.in. specjalne pokazy filmowe, nocne maratony filmowe, pokazy kina plenerowego, koncerty muzyki filmowej, a także widowiska łączące w sobie projekcje filmowe z muzyką na żywo i scenografią. Jest autorem wniosku w konkursie Polytechnica Nova, dzięki któremu odrestaurowana została historyczna sala 329 w bud. A-1. To tam odbywają się pokazy w ramach DKF. 

Na co dzień pracuje w Katedrze Podstaw Informatyki na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji. W latach 2011-2017 był członkiem zarządu Fundacji MANUS i odpowiadał wówczas za rozwój przedsiębiorczości akademickiej jako dyrektor inkubatora przedsiębiorczości.  

newsletter_2023_14.jpg

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję