TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 15.11.2023 Kategoria: aktualności ogólne, ludzie politechniki, nagrody/odznaczenia/medale, uroczystości uczelniane, Wydział Informatyki i Telekomunikacji, Wydział Zarządzania
Danuta Bugajna, dr hab. inż. Katarzyna Jach, prof. uczelni, Łukasz Ptaszek i dr inż. Wojciech Wodo zostali tegorocznymi laureatami nagrody Lew Politechniki Wrocławskiej.
Od 2011 r. obecny i byli rektorzy Politechniki Wrocławskiej wręczają Lwy Politechniki Wrocławskiej. To wyraz szczególnego wyróżnienia dla pracowników uczelni, niezależnie od zajmowanych przez nich stanowisk, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i pomysłami rozsławiają uczelnię i podnoszą jej prestiż w środowisku akademickim.
Statuetka nawiązuje do symbolu Lwowa i podkreśla intelektualne korzenie PWr. Do tej pory statuetki trafiły do 39 osób.
W tym roku otrzymali je:
Danuta Bugajna (Dział Kształcenia)
Od ponad 20 lat kieruje ogólnouczelnianym sekretariatem studiów doktoranckich, gdzie z ogromnym zaangażowaniem prowadzi obsługę doktorantów, bardzo często także poza godzinami pracy.
Miała bardzo duży wkład w kilkukrotne uhonorowanie Politechniki Wrocławskiej nagrodą dla najbardziej prodoktoranckiej uczelni w kraju. Ma też znaczny udział w szkoleniu i wspomaganiu asystentek kierowników studiów doktoranckich na wszystkich wydziałach PWr.
Jej energiczne starania doprowadziły do odzyskania środków finansowych przeznaczonych na dofinansowanie działań projakościowych dla doktorantów w 2023 r.
Dr hab. inż. Katarzyna Jach, prof. uczelni (Wydział Zarządzania, Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami)
Pełnomocniczka Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami, która otrzymała „Lwa Politechniki” za pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Jest przewodniczącą Zespołu Liderów Dostępności, którego zadaniem jest wspieranie osób ze szczególnymi potrzebami, propagowanie idei dostępności oraz podejmowanie działań zwiększających dostępność uczelni.
Członkini Zespołu ds. Procedur w projekcie „Politechnika nowych szans”, w ramach którego m.in. zaktualizowano i rozszerzono kluczowe procedury w zakresie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, opracowano standardy dostępności architektoniczno-urbanistycznej, cyfrowej oraz komunikacyjno-informacyjnej.
Łukasz Ptaszek (Strefa Kultury Studenckiej)
Koordynator Juwenaliów #WrocławRazem, który we współpracy z Działem Studenckim oraz Samorządem Studenckim PWr w trzy miesiące zorganizował kilkunastotysięczne dwudniowe wydarzenie dla studentów pięciu wrocławskich uczelni. Była to pierwsza tak duża impreza studencka po zakończeniu pandemii koronawirusa.
– Ma zdolność łączenia studentów wokół wspólnego celu oraz życzliwość i wyrozumiałość, które są kluczowe, by pogodzić oczekiwania wszystkich stron tego ogromnego przedsięwzięcia – czytamy w złożonym wniosku. – Posiada również wszystkie kompetencje niezbędne do tego, by studenckie imprezy były bezpieczne i profesjonalnie przeprowadzone.
Już w trakcie studiów angażował się w organizację życia studenckiego. Studiując na dawnym Wydziale Elektroniki, dołączył do Samorządu Studenckiego PWr, gdzie był odpowiedzialny za organizację różnych wydarzeń kulturalnych oraz rozrywkowych, w tym juwenaliów. Obecnie jest także wiceprezesem Fundacji Manus.
Dr inż. Wojciech Wodo (Wydział Informatyki i Telekomunikacji)
Opiekun Dyskusyjnego Klubu Filmowego PWr został nagrodzony za zaangażowanie w pracę na rzecz uczelni, a w szczególności w rozwój kultury filmowej na Politechnice. Organizował m.in. specjalne pokazy filmowe, nocne maratony filmowe, pokazy kina plenerowego, koncerty muzyki filmowej, a także widowiska łączące w sobie projekcje filmowe z muzyką na żywo i scenografią. Jest autorem wniosku w konkursie Polytechnica Nova, dzięki któremu odrestaurowana została historyczna sala 329 w bud. A-1. To tam odbywają się pokazy w ramach DKF.
Na co dzień pracuje w Katedrze Podstaw Informatyki na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji. W latach 2011-2017 był członkiem zarządu Fundacji MANUS i odpowiadał wówczas za rozwój przedsiębiorczości akademickiej jako dyrektor inkubatora przedsiębiorczości.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »