Cztery dziedziny z PWr w Times Higher Education by Subject 2024

Data: 26.10.2023 Kategoria: aktualności ogólne, rankingi

Grafika ilustracyjna

W najnowszym międzynarodowym zestawieniu – THE World University Rankings by Subject 2024 sklasyfikowano cztery dziedziny nauki z PWr: Computer Science, Engineering, Physical Sciences oraz Business and economics. Ranking przygotowany został przez Times Higer Education

THE World University Ranking to jeden z trzech najbardziej cenionych rankingów szkół wyższych – obok Academic Ranking of World Universities (tzw. rankingu szanghajskiego) oraz QS World University Rankings.

W zestawieniu za miniony rok uczelnie oceniano w jedenastu dziedzinach naukowych (Arts and humanities, Business and economics, Clinical and health, Computer Science, Education, Engineering, Law, Life Sciences, Physical Sciences, Psychology oraz Social Sciences).

Politechnikę Wrocławską ponownie sklasyfikowano w czterech obszarach: Computer Science (pozycje 801-1000), Engineering (801-1000, awans z pozycji 1000+), Physical Sciences (1001+) oraz Business and economics (600-800).

Cały raport wraz z wynikami można znaleźć na stronie Times Higher Education.