TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Czas na rozwój kompetencji! Zapraszamy studentów do udziału w projekcie „ZPR PWr”

Trwa nabór na bezpłatne szkolenia i warsztaty w ramach projektu „ZPR PWr – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Wrocławskiej”. Do udziału w różnych formach rozwoju kompetencji mogą aktualnie zgłaszać się studenci pięciu wydziałów PWr.

zpr_pwr_-_logo.jpgProjekt „ZPR PWr – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Wrocławskiej” już od ponad dwóch lat wspiera studentów PWr. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano szereg działań służących rozwojowi ich kompetencji poprzez certyfikowane szkolenia, warsztaty zawodowe czy projekty zespołowe. Aktualnie do udziału w rozmaitych formach dokształcania mogą zgłaszać się studenci studiów stacjonarnych pięciu Wydziałów uczelni (W2, W3, W6, W9, W10). Mimo że z racji pandemii zajęcia mają odbywać się online, chętnych nie brakuje.

– Pandemia koronawirusa postawiła nas przed wyzwaniem realizacji części zajęć w formie zdalnej   - mówi dr inż. Aleksandra Grzech, Kierownik Projektu – Dzięki zaangażowaniu i kreatywności prowadzących oraz zdyscyplinowaniu uczestników taka formuła sprawdziła się, również w przypadku szkoleń obejmujących ćwiczenia praktyczne.

Na zainteresowanie studentów z pewnością wpływa atrakcyjna oferta zajęć, dostosowana do zakresu kształcenia na każdym z Wydziałów. I tak, studenci Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego mogą zapisać się na certyfikowane szkolenia z programu AutoCAD czy AutoDesk ROBOT. Dużą popularnością cieszą się specjalistyczne warsztaty zawodowe – w tym dotyczące zarządzania przedsięwzięciem budowlanym z uwzględnieniem standardów FIDIC i technologii warstw asfaltowych. Z szerokiego wachlarza zajęć będą korzystać studenci Wydziału Mechaniczno-Energetycznego. Do wyboru są szkolenia certyfikowane, warsztaty z obliczeń numerycznych i umiejętności informatycznych, a także warsztaty doskonalące kompetencje miękkie.

Studenci Wydziału Chemicznego najbardziej czekają na uruchomienie projektów zespołowych i wizytę studyjną. Mogą też zgłosić się na certyfikowane szkolenia (w tym Lean Management - Six Sigma, Audytor Wewnętrzny) oraz warsztaty z komunikacji interpersonalnej czy pracy zespołowej. Dla Wydziału Mechanicznego również przewidziano szkolenia z certyfikatem: Audytor Wewnętrzny oraz Autodesk Inventor. Ciekawie zapowiadają się szkolenia z nowych technologii pomiarowych oraz metod symulacyjnych w termice i dynamice. Z kolei studenci Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii mogą kompleksowo dokształcać się w zakresie zarządzania projektami, w tym uczestniczyć w certyfikowanym szkoleniu IPMA.

– Należy pamiętać, że zgodnie z wymaganiami w projekcie, na wszystkie formy wsparcia prowadzona jest rekrutacja – podkreśla Aleksandra Grzech – Mogą w niej uczestniczyć wyłącznie studenci studiów stacjonarnych. Chętnych jest zawsze więcej niż dostępnych miejsc dlatego zgłoszenia podlegają ocenie. Punkty przyznawane są  m.in. za średnią ocen, dodatkową aktywność studenta w społeczności akademickiej czy korzystanie z doradztwa zawodowego w Biurze Karier.

Rekrutacja trwa do 5 marca, a przypadku Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii – do 12 marca. Niebawem planowane jest rozpoczęcie rekrutacji dla studentów Wydziału Informatyki i Zarządzania – będą mogli zgłaszać się na certyfikowane szkolenia ITIL i PRINCE2.

Szczegółowe informacje na temat szkoleń dla poszczególnych Wydziałów oraz niezbędne dokumenty dostępne są w dziale Aktualności na stronie projektu.

________________________________________________________________________________

Projekt pn. „ZPR PWr – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Wrocławskiej” jest realizowany na Politechnice Wrocławskiej od 1 października 2018 r. To kompleksowe przedsięwzięcie ma służyć zapewnieniu wysokiej jakości usług edukacyjnych, które pozwolą kształcić specjalistów kluczowych dla rozwoju gospodarki i kraju, a także zwiększyć udział otoczenia społeczno-gospodarczego w kształtowaniu polityki edukacyjnej.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu.

Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

newsletter-promo.png

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję