TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 12.02.2025 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady, Wydział Medyczny
Jak emocje wpływają na pracę serca? „Motyle w brzuchu” to po prostu chemia? Czy komputery mogą kochać? To kilka z tematów, o których w Walentynki, czyli 14 lutego, opowiedzą prelegenci wyjątkowej konferencji „Cóż wiemy o miłości” na Wydziale Medycznym.
Na wydarzenie zapraszamy od godz. 12 do Centrum Kongresowego uczelni (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8). Udział jest bezpłatny.
Pomysłodawcą spotkania jest dr n. med. Michał Wróbel, urolog z Katedry Nauk Klinicznych Zabiegowych Wydziału Medycznego.
– Jak śpiewali Skaldowie: Cóż wiemy o miłości? Nic albo prawie nic. Dlatego postanowiliśmy przynajmniej spróbować znaleźć odpowiedź na pytanie: czym jest miłość? – mówi dr Michał Wróbel. – Jesteśmy w końcu na Politechnice, najbardziej interdyscyplinarnej uczelni we Wrocławiu, a może nawet w Polsce i nie możemy ograniczać się do definicji podręcznika psychologii, który mówi, że miłość to emocja – dodaje naukowiec.
Ideą konferencji jest przedstawienie miłości z różnych, nawet najbardziej odległych sobie dziedzin naukowych – od chemii zakochania, afrodyzjaków, anatomii miłości, psychologii aż po sztuczną inteligencję. W spotkaniu udział wezmą kardiolog, endokrynolog, urolog, psychiatra, antropolog, epidemiolog, hersteryczka, informatyk oraz ojciec franciszkanin.
– Tym samym odpowiemy na pytanie, czym jest miłość znacznie szerzej i z różnych punktów widzenia – zapowiada dr Michał Wróbel. – To nie tylko zakochanie i seks. Języki klasyczne miały kilka określeń na „miłość” – amor, agape, caritas. A przecież jest jeszcze miłość rodziców do dzieci, miłość braterska i siostrzana, miłość platoniczna, czy też do wszelkiego stworzenia i w końcu miłość do ojczyzny – wyjaśnia.
Sesja I
Sesja II
Dr n. med. Michał Wróbel – specjalista urolog, FEBU. Na co dzień pracuje na Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej szpitala im. Marciniaka oraz w szpitalu EMC we Wrocławiu.
Na Wydziale Medycznym Politechniki Wrocławskiej prowadzi zajęcia z anatomii prawidłowej i klinicznej. Autor i współautor 79 artykułów naukowych oraz rozdziałów w książkach. Członek Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU) oraz Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU).
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »