TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Chcą u nas studiować, przyjechali z całego świata

200 studentów z całego świata rozpoczęło we wtorek swoją przygodę z Politechniką Wrocławską. W trakcie dni wstępnych organizowanych przez Dział Spraw Międzynarodowych poznawali m.in. uczelnię i działające na PWr koła naukowe.

dni_wstepne_luty_2020_4.jpgW ramach programów wymiany studenckiej (Erasmus+ i Student Exchange) w semestrze letnim naukę rozpocznie 120 studentów. Największą grupę stanowią osoby z Turcji, Francji, Indii, Hiszpanii, Portugalii i Niemiec.80 osób liczy grupa, która rozpocznie naukę na pełnym cyklu studiów. Najwięcej pochodzi z Ukrainy, Indii, Etiopii oraz Nigerii. Wśród naszych studentów są także m.in. osoby z Algierii, Kongo, Jordanii, Mongolii, Rosji, Turkmenistanu i Zimbabwe.

– Wrocław to bardzo przyjemne miasto do życia. Chciałbym jednak prosić, żebyście w trakcie swojego pobytu zachowywali podstawowe środki ostrożności w związku z ostatnimi informacjami dotyczącymi rozprzestrzeniania się koronawirusa, chociaż oczywiście na uczelni jesteście bezpieczni – mówił prof. Andrzej Trochimczuk, prorektor ds. nauki PWr. – Część z was zostanie z nami przez jeden semestr, a niektórzy rok. W tym czasie możecie liczyć na pomoc zarówno pracowników Działu Spraw Międzynarodowych, jak i pracowników wydziałów, na których będziecie studiować. Witam was bardzo serdecznie i życzę sukcesów w nauce na Politechnice Wrocławskiej – dodał prorektor.

W trakcie dni wstępnych nasi nowi słuchacze mogli m.in. zobaczyć film informacyjny o Politechnice, obejrzeć prezentacje przygotowane przez uczelniane jednostki oraz swoich kolegów z kół naukowych i organizacji studenckich, zapoznać się z ofertą Biblioteki PWr oraz porozmawiać z przedstawicielami policji i wrocławskiego magistratu.

Obecnie na naszej uczelni studiuje ponad 1200 obcokrajowców, a uczelnia prowadzi aż 45 programów w języku angielskim.

Zapytaliśmy nowych studentów, dlaczego zdecydowali się studiować na Politechnice Wrocławskiej:

dzien_wstepny2020_etiopia.jpgFikadu Assefa i Amanuel Tadesse (Etiopia) – Wcześniej spędziliśmy trochę czasu w Krakowie, gdzie uczyliśmy się języka polskiego. Coraz więcej już rozumiemy, ale gorzej wychodzi nam mówienie. Na Politechnice Wrocławskiej będziemy studiować Automatykę i Robotykę. Słyszeliśmy o tej uczelni, że prowadzi się tutaj bardzo ciekawe badania naukowe. Wrocław to znane europejskie miasto, dlatego chcieliśmy je zobaczyć. Niestety jeszcze nie mieliśmy okazji nic pozwiedzać, bo przyjechaliśmy dopiero wczoraj.



dzien_wstepny2020_turcja.jpgBüsra Derbazlar (Turcja) – W zeszłym roku we Wrocławiu uczyła się moja koleżanka z Turcji. Dużo dobrego mi mówiła o Politechnice. Zachwalała wykładowców i ciekawie prowadzone zajęcia. Będę tutaj studiować biochemię na Wydziale Chemicznym. Muszę przyznać, że pierwszy raz wyjechałam z mojego kraju i to tak daleko. We Wrocławiu jestem od kilku dni i bardzo mi się podoba. Wszyscy ludzie, których do tej pory spotkałam, są mili i otwarci. Już dążyłam zwiedzić centrum miasta i widziałam mnóstwo krasnoludków. Nie wiedziałam, że macie ich tutaj tak dużo, są naprawdę urocze.



dzien_wstepny2020_hiszpania.jpgAntonio Fenoll (Hiszpania) – Na Politechnice Wrocławskiej będę studiował na Wydziale Chemicznym i jest to mój pierwszy pobyt w Polsce. Miałem dopiero kilka dni, żeby rozejrzeć się po mieście i poznać kampus, ale już mogę powiedzieć, że bardzo mi się tu podoba. Zostanę tutaj pół roku i na pewno będzie to dla mnie ciekawa przygoda i nowe doświadczenie, bo wszystko bardzo się różni od tego, co znam z Hiszpanii.



dzien_wstepny2020_egipt.jpgMohamed Mohamed (Katar) – Pochodzę z Egiptu, ale mieszkam w Katarze. Na Politechnice Wrocławskiej będę studiował na Wydziale Chemicznym, a uczelnię wybrałem ze względu na dobrą reputację, rekomendacje znajomych, którzy wcześniej tu studiowali oraz fakt, że wybrany przeze mnie kierunek jest tutaj prowadzony w języku angielskim. Nigdy jeszcze nie byłem w Polsce i na początku największym szokiem była dla mnie pogoda. Gdy wysiadałem z samolotu było chyba poniżej 10 st. C, a to najniższa temperatura, z jaką się do tej pory spotkałem. Trochę już zwiedziałem Wrocław, miasto jest bardzo kolorowe, podoba mi się architektura i tramwaje.



dzien_wstepny2020_francja.jpgClarisse Basset (Francja) – Jestem uczestniczką programu studiów, który zakłada, że każdy semestr nauki odbywa się w innym kraju. Poprzedni semestr uczyłam się we Francji, ten spędzę na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej, a później pojadę do Włoch. Pierwszy raz jestem w Polsce i bardzo mi się tu podoba. Pobyt tutaj to, oprócz nauki, także szansa na poznanie nowych ludzi i polskiej kultury.



newsletter-promo.png

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję