TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Capgemini idealnym pracodawcą według naszych studentów

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Firma Capgemini to idealny pracodawca – tak wynika z ankiety, przeprowadzonej wśród studentów Politechniki Wrocławskiej. Wyniki badania ogłoszono w czwartek podczas VI edycji Gali Pracodawców zorganizowanej przez Biuro Karier PWr oraz Brygadę Kariery.

gala_pracodawcow_2019_7.jpgGala jest podsumowaniem projektu „Mój Idealny Pracodawca”, w ramach którego studenci PWr biorą udział w badaniu na temat rynku pracy. Było ono prowadzone od 19 marca do 17 kwietnia i wzięła w nim udział rekordowa liczba blisko 2,2 tys. naszych studentów.

Ankieta składała się z 22 pytań dotyczących m.in. oczekiwanych świadczeń pozapłacowych, formy czy stabilności zatrudnienia. Dwa pytania były otwarte i wymagały podania nazwy pracodawcy, u którego ankietowany chciałby pracować po skończeniu studiów oraz uzasadnienia swojego wyboru. Studenci musieli także wskazać, czy mieli już kontakt z preferowaną przez siebie firmą. 

Wynik przeprowadzonych ankiet pozwolił wyłonić pracodawców, którzy umożliwiają studentom zdobywanie nowych kompetencji i doświadczeń zawodowych. Ostatecznie ankietowani wyróżnili 10 firm wybranych z grupy blisko 500 organizacji.

gala_pracodawcow_2019_8.jpgNa pierwszym miejscu znalazła się firma Capgemini, która zdobyła blisko 24 proc. wszystkich głosów. Drugą lokatę zajęła Nokia, a trzecie miejsce firma Google. W pierwszej dziesiątce docenionych przedsiębiorstw znalazły się także Volvo, 3M, Skanska, Budimex, Credit Suisse, KGHM i LG Chem. Przedstawiciele trzech najlepszych firmy otrzymały statuetki „Ideał” oraz pamiątkowe dyplomy.

Z przeprowadzonych ankiet wynika, że studentów Politechniki Wrocławskiej najważniejszymi czynnikami przy wyborze pracodawcy są oferowane wynagrodzenie i warunki pracy (elastyczny czas pracy, miejsce pracy, forma zatrudnienia), możliwość doskonalenie zawodowego i rozwoju osobistego oraz perspektywa dalszej kariery. Najmniej istotne okazały się oferowane świadczenia pozapłacowe i możliwość pracy w międzynarodowym środowisku. 

Okazało się, że zdecydowana większość studentów chciałaby pracować w sektorze prywatnym, a oczekiwana wysokość wynagrodzenia w pierwszej pracy oscyluje w granicach 2 500-4 000 zł netto.

W trakcie gali podsumowano także dotychczasowe działania w ramach Mentoringowego Programu Rozwojowego, podczas którego przez kilka miesięcy 35 absolwentów naszej uczelni dzieliło się swoim doświadczeniem z wybranymi studentami. Zaprezentowano również efekty działań realizowanych przez Biuro Karier projektów oraz relacje ze współpracy z wybranymi pracodawcami – takimi jak Credit Suisse i IBM.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję