TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 06.06.2019 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale, praca/praktyki/staże
Firma Capgemini to idealny pracodawca – tak wynika z ankiety, przeprowadzonej wśród studentów Politechniki Wrocławskiej. Wyniki badania ogłoszono w czwartek podczas VI edycji Gali Pracodawców zorganizowanej przez Biuro Karier PWr oraz Brygadę Kariery.
Gala jest podsumowaniem projektu „Mój Idealny Pracodawca”, w ramach którego studenci PWr biorą udział w badaniu na temat rynku pracy. Było ono prowadzone od 19 marca do 17 kwietnia i wzięła w nim udział rekordowa liczba blisko 2,2 tys. naszych studentów.
Ankieta składała się z 22 pytań dotyczących m.in. oczekiwanych świadczeń pozapłacowych, formy czy stabilności zatrudnienia. Dwa pytania były otwarte i wymagały podania nazwy pracodawcy, u którego ankietowany chciałby pracować po skończeniu studiów oraz uzasadnienia swojego wyboru. Studenci musieli także wskazać, czy mieli już kontakt z preferowaną przez siebie firmą.
Wynik przeprowadzonych ankiet pozwolił wyłonić pracodawców, którzy umożliwiają studentom zdobywanie nowych kompetencji i doświadczeń zawodowych. Ostatecznie ankietowani wyróżnili 10 firm wybranych z grupy blisko 500 organizacji.
Na pierwszym miejscu znalazła się firma Capgemini, która zdobyła blisko 24 proc. wszystkich głosów. Drugą lokatę zajęła Nokia, a trzecie miejsce firma Google. W pierwszej dziesiątce docenionych przedsiębiorstw znalazły się także Volvo, 3M, Skanska, Budimex, Credit Suisse, KGHM i LG Chem. Przedstawiciele trzech najlepszych firmy otrzymały statuetki „Ideał” oraz pamiątkowe dyplomy.
Z przeprowadzonych ankiet wynika, że studentów Politechniki Wrocławskiej najważniejszymi czynnikami przy wyborze pracodawcy są oferowane wynagrodzenie i warunki pracy (elastyczny czas pracy, miejsce pracy, forma zatrudnienia), możliwość doskonalenie zawodowego i rozwoju osobistego oraz perspektywa dalszej kariery. Najmniej istotne okazały się oferowane świadczenia pozapłacowe i możliwość pracy w międzynarodowym środowisku.
Okazało się, że zdecydowana większość studentów chciałaby pracować w sektorze prywatnym, a oczekiwana wysokość wynagrodzenia w pierwszej pracy oscyluje w granicach 2 500-4 000 zł netto.
W trakcie gali podsumowano także dotychczasowe działania w ramach Mentoringowego Programu Rozwojowego, podczas którego przez kilka miesięcy 35 absolwentów naszej uczelni dzieliło się swoim doświadczeniem z wybranymi studentami. Zaprezentowano również efekty działań realizowanych przez Biuro Karier projektów oraz relacje ze współpracy z wybranymi pracodawcami – takimi jak Credit Suisse i IBM.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »