TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Cały świat na Politechnice

Ponad 600 studentów z całego świata rozpoczęło w poniedziałek swoją przygodę z Politechniką Wrocławską. W trakcie dni wstępnych zorganizowanych przez Dział Spraw Międzynarodowych PWr poznawali uczelnię, koła naukowe i możliwości spędzania wolnego czasu.

dni_wstepne_dla_obcokrajowcow_2019_8.jpgW ramach programów wymiany studenckiej (Erasmus+ i Student Exchange) w semestrze zimowym naukę rozpocznie blisko 300 studentów. Największą grupę stanowią osoby z Hiszpanii, Turcji, Francji, Portugalii, Włoch oraz Chin.

Również ok. 300 osób liczy grupa, która rozpocznie naukę na pełnym cyklu studiów. Najwięcej pochodzi z Ukrainy, Indii, Białorusi, Turcji oraz Nigerii. Wśród naszych studentów są także m.in. osoby z Bangladeszu, Sri Lanki, Albanii, USA, Uzbekistanu czy Zimbabwe.

– Cieszę się, że tak wielu młodych ludzi z całego świata zdecydowało studiować na Politechnice Wrocławskiej zarówno w ramach programu Erasmus, jak i Student Exchange. Mam nadzieję, że czas spędzony na nauce i w mieście będzie dla was bardzo owocny. Przekonacie się, że Wrocław to bardzo otwarte miasto, a nasza uczelnia jest jedną z najlepszych w Polsce – mówił podczas spotkania dr inż. Andrzej Moczko, dyrektor Działu Spraw Międzynarodowych PWr.

W trakcie dni wstępnych nasi nowi słuchacze mogli m.in. zobaczyć film informacyjny o Politechnice, obejrzeć specjalne prezentacje przygotowane przez uczelniane jednostki oraz swoich kolegów z kół naukowych i organizacji studenckich, a także zapoznać się z ofertą Biblioteki PWr. 

Podobnie jak w ubiegłym roku prezentacja podzielona została na dwie części – anglojęzyczną oraz część prowadzoną w języku polskim (dla studentów obcokrajowców studiujących w języku polskim).

Obecnie na naszej uczelni studiuje ponad 1100 obcokrajowców, a uczelnia prowadzi aż 45 programów w języku angielskim.

Zapytaliśmy nowych studentów, dlaczego zdecydowali się studiować na naszej Politechnice Wrocławskiej:

dni_wstepne_dla_obcokrajowcow_2019_11.jpgMicaela de la Torre (Ekwador) – Przyjechałam do Wrocławia, żeby uczyć się języka polskiego. Moja mama jest Polką i praktycznie wszyscy w mojej rodzinie mówią w tym języku, tylko nie ja. Planuję później studiować chemię, może właśnie na Politechnice Wrocławskiej. Wrocław znam dosyć dobrze, bo moi rodzice tu studiowali. To ładne i nowoczesne miasto, jest znacznie cichsze niż Quito, z którego pochodzę.

dni_wstepne_dla_obcokrajowcow_2019_13.jpg

Murad Meboliyev (Azerbejdżan) – Wybrałem naukę we Wrocławiu, bo tutaj już studiuje mój starszy brat.  Trochę już to miasto znam, bo jestem w nim drugi raz. Bardzo mi się podoba. Jeszcze nie wiem, co chcę studiować. Na razie będę uczył się języka polskiego.

dni_wstepne_dla_obcokrajowcow_2019_14.jpgSvetlana Dudinskaia, Alisa Osadchaya, Julia Shik (Rosja) – Przyjechałyśmy do Wrocławia w ramach programu Erasmus. Wybrałyśmy to miasto, bo słyszałyśmy o nim dużo dobrego, poczytałyśmy też w internecie i spodobało nam się jako miejsce do studiowania. Jesteśmy tu trzeci dzień i jeszcze niewiele miałyśmy okazję zobaczyć. Pogoda jest zdecydowanie lepsza niż w Petersburgu. Mieszkamy w akademiku T-15, gdzie są bardzo dobre warunki, ale trochę małe pokoje. Będziemy studiować na Wydziale Informatyki i Zarządzania.

dni_wstepne_dla_obcokrajowcow_2019_12.jpg

Luca Pisu, Giuseppe Murrow (Włochy) – Do Wrocławia przyjechaliśmy z Uniwersytetu w Cagliari, a na Politechnice będziemy studiować budownictwo. Wybraliśmy ten kierunek, bo daje on duże możliwości do zdobycia uprawnień i certyfikatów, które będą ważne także we Włoszech. O Politechnice Wrocławskiej słyszeliśmy wcześniej od naszych kolegów, którzy byli tu wcześniej w ramach Erasmusa. Do Wrocławia przylecieliśmy dopiero w sobotę i jeszcze nie zdążyliśmy zobaczyć miasta i kampusu.

dni_wstepne_dla_obcokrajowcow_2019_15.jpgChiemelie Njelibe C.R., Chima Nwokeocha (Nigeria), Francis Manjegura (Zimbawbe) – Wybraliśmy Politechnikę Wrocławską, ponieważ słyszeliśmy, że jest to jedna z najlepszych uczelni w Polsce, a studiować będziemy w języku angielskim Computer Science i Computer Engineering. Nigdy nie byliśmy w Polsce, ale chociaż przylecieliśmy dopiero niedawno, to już zobaczyliśmy trochę miasta. Różnice są oczywiście duże, ale bardzo nam się spodobało.

mic, isz

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję