TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 15.10.2024 Kategoria: aktywność studencka, konferencje/seminaria/wykłady, współpraca z przemysłem
Przed nami kolejna edycja wydarzenia łączącego przedstawicieli biznesu, nauki oraz lokalnych władz. Wspólnie będą dyskutować nad przyszłością gospodarczą miasta. Podczas konferencji swoje nowatorskie rozwiązania zaprezentują też nasi studenci i naukowcy.
Ósma edycja cyklicznej konferencji, tym razem pod hasłem „Stage of knowledge”, odbędzie się w czwartek, 24 października, we Wrocławskim Centrum Kongresowym w godz. 9.30-15. Na scenie głównej zaplanowano trzy sesje tematyczne, które poruszą szereg biznesowych obszarów, współcześnie bliskich każdemu przedsiębiorcy.
Uczestnicy będą mogli też wysłuchać krótkich wystąpień opisujących inspirujące historie biznesów działających na Dolnym Śląsku. W programie wydarzenia są również panele dyskusyjne z przedstawicielami dużych korporacji, instytucji badawczych, w tym uczelni, a także firm technologicznych.
Zarejestruj swój udział w wydarzeniu
Dochód ze sprzedaży biletów na konferencję zostanie przeznaczony na pomoc dla powodzian. Z kolei bezpłatna strefa Expo to coś dla wszystkich pasjonatów nowych technologii. Pełen program na stronie konferencji.
Tradycyjnie podczas konferencji zaprezentują się naukowcy i studenci Politechniki Wrocławskiej. Przedstawią swoje przełomowe i unikalne rozwiązania oraz podzielą swoimi doświadczeniami oraz planami na przyszłość.
Zwiedzający będą mogli zapoznać się z wynalazkiem zespołu z Wydziału Chemicznego PWr, który dotyczy efektywnej, niedrogiej i ekologicznej metody degradacji antybiotyków z roztworów wodnych w oparciu o zastosowanie zimnej plazmy atmosferycznej.
Naukowcy z Katedry Zaawansowanych Technologii Materiałowych Wydziału Chemicznego pokażą projekt „Chemia dla Rolnictwa”, czyli nawóz organiczno-mineralny o właściwościach stymulujących wzrost roślin. Przedstawią sposób wytwarzania tego pozyskanego na drodze konwersji chemicznej pofermentu nawozu, powstałego w biogazowni w procesie fermentacji odpadów rolniczych.
Dwa ciekawe projekty zaprezentują pracownicy Katedry Inżynierii Pojazdów Wydziału Mechanicznego. Pierwszym jest mikroturbina wodna przeznaczona na niskie spadki i naturalne spiętrzenia. Dodatkowo przebadana pod względem bezpieczeństwa ichtiologicznego. A drugim jednoosobowy pojazd elektryczny umożliwiający poruszanie się osób z niepełnosprawnością po terenach leśnych, górzystych i piaszczystych.
Dodatkowo mamy coś dla zainteresowanych sztuką. Naukowcy z Wydziału Chemicznego i Wydziału Mechanicznego zeskanowali i odtworzyli w technice druku 3D specjalnie przygotowane rzeźby Wojciecha Siudmaka, znanego polskiego artysty. Ponadto opisali kwestie chemii związanej z procesami druku.
Ponadto na stoisku PWr przedstawione będzie również urządzenie do Bezkontaktowego Wytwarzania Ultracienkich Powłok LAZEC, którego technologia rozwijana jest we współpracy z firmą Alinetec.
Bogatą ofertę wynalazków mamy też od studentów i studentek z politechnicznych kół naukowych.
Przykładem jest Kaktus, czyli zaawansowany, modularny system gąsiennicowy, stworzony przez KN PWR Defence Tech z myślą o wszechstronnych zastosowaniach w trudnych warunkach terenowych.
Z kolei Batdron to projekt bezzałogowego systemu pływającego przeznaczony do akwizycji danych za pomocą różnych sensorów. Został zaprojektowany przez członków KN Grupa Młodych Geodetów oraz pracowników Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
Swoje innowacyjne projekty zaprezentują także reprezentanci Koła Naukowego Pojazdów Niekonwencjonalnych Off-Road, startupu Collect 3D – Lab CIB PWr (digitalizacja i aplikacje VR oraz AR), KN Neuron (aplikacje wykorzystujące interfejsy mózg-komputer) czy też LEM Wrocław Motorsport (lekki motocykl elektryczny LEM Tachyon).
Całość koordynuje Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej, którego przedstawiciele zajmujący się wsparciem przedsiębiorczości akademickiej będą obecni na stoisku naszej uczelni podczas wydarzenia.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »