TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Biało-czerwona Lozanna. 8 medali dla polskich matematyków!

lozanna_plaskie.jpg

Cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale zdobyli reprezentanci Polski na tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych. W szwajcarskiej Lozannie w ośmiu kategoriach rywalizowało ponad 280 zawodników i zawodniczek z 13 krajów świata.

Do Szwajcarii pojechało 25 naszych reprezentantów, by po raz kolejny zdominować rywalizację nieoficjalnych mistrzostw świata w grach matematycznych i logicznych. Polacy zdobyli najwięcej medali spośród wszystkich reprezentacji. Podczas dwudniowych zawodów w Lozannie nasi przedstawiciele zdobyli osiem krążków, te cztery najcenniejsze wywalczyli:

  • Karol Kulczycki (Wrocław) – w kategorii CE (uczniowie klas trzecich szkół podstawowych);
  • Miłosz Płatek (Kraków) – w kategorii C2 (uczniowie klas ósmych i pierwszej klasy szkół średnich);
  • Maciej Ignaciuk (Warszawa) – w kategorio L1 (uczniowie wyższych klas szkół średnich).
  • Gabriel Listowski (Zabrze) – w kategoria GP (dorośli niewystępujący w kategoriach L2 oraz HC, w tym uczniowie szkół pomaturalnych i studenci pozostałych kierunków studiów).

Srebrne krążki zdobyli:

  • Maria Janyska (Zgierz) – w kategorii C1 (uczniowie klas szóstych i siódmych);
  • Robert Soboński (Warszawa) - w kategorii L1 (uczniowie wyższych klas szkół średnich).

Natomiast brązowe medale wywalczyli:

  • Jan Fronczyk – w kategorii CE (uczniowie klas trzecich szkół podstawowych);
  • Jakub Chyży – w kategorii C2 (uczniowie klas ósmych i pierwszej klasy szkół średnich).

– Zdobyliśmy najwięcej medali ze wszystkich startujących ekip, żadna inna reprezentacja nie wywalczyła czterech pierwszych miejsc, pokonaliśmy też gospodarzy, czyli Szwajcarów, w klasyfikacji generalnej o jeden krążek - wylicza dr Anna Krystek z Komitetu Organizacyjnego mistrzostw Polski. –  Jesteśmy bardzo dumni z tych wyników i tego jak się zaprezentowali wszyscy nasi zawodnicy.

Blisko podium była także studentka Politechniki Wrocławskiej, ale ostatecznie Natalia Klepacka z Wydziału Matematyki w kategorii L2, czyli studentów studiów pierwszego stopnia kierunków ścisłych i technicznych zajęła czwarte miejsce. Kolejna siódemka Polaków zajęła miejsca w czołowej dziesiątce w swoich kategoriach.

lozanna_wyjazd_plaskie.jpg

Za rok Wrocław!

To nie koniec dobrych wiadomości ze Szwajcarii. Podczas mistrzostw oficjalnie ogłoszono, że kolejna - już 37. edycja zawodów - po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce. Gospodarzem nieoficjalnych mistrzostw świata w 2023 roku będzie Politechnika Wrocławska.

– To wielkie wyróżnienie dla politechniki i uhonorowanie naszych świetnych wyników w mistrzostwach świata. Cieszymy się ogromnie, że będziemy gościć najlepszych matematyków w naszym kampusie - mówi Monika Kaczmarz z Wydziału Matematyki PWr, który organizuje Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych oraz powołuje i następnie opiekuje się reprezentacją naszego kraju na światowych finałach zawodów. Reprezentacja Polski uczestniczy w nich sukcesami od 30 lat.

– Mamy nadzieję, że za rok we Wrocławiu uda się nam tegoroczny wynik co najmniej wyrównać albo jeszcze go poprawić. I już dziś zapraszam wszystkich do kibicowania, to będzie wielkie matematyczne święto na PWr - mówi dr Krystek.

newsletter

Zdjęcia pochodzą z Facebooka Szwajcarskiego Związku Gier Matematycznych.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję