TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Ankietyzacja na półmetku. Czekamy na Twoją opinię

Data: 07.02.2023 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Grafika akcji ankietyzacji

Chcesz pochwalić swojego wykładowcę? A może masz zastrzeżenia do sposobu prowadzenia zajęć? Chciałbyś zaproponować, co można zrobić lepiej? Czekamy na każdą ocenę i wypowiedź na ten temat.

Do 27 lutego studenci naszej uczelni mogą wziąć udział w kolejnej „Akcji-ankietyzacji”. Polega ona na wypełnieniu ankiet, dotyczących poszczególnych kursów i prowadzących. Otrzymane opinie pomogą w udoskonaleniu procesu nauczania na PWr.

Do badania zapraszamy wszystkich studentów i studentki PWr, niezależnie od wydziału i rocznika. Można anonimowo wyrazić swoją opinię (także pozytywną!) na temat sposobu przekazywania wiedzy, formy i organizacji zajęć, a także zaangażowania wykładowców. 

Wypełnienie ankiet zajmuje tylko kilka minut. Można to zrobić na trzy sposoby: 

750x96_v2.png

Każda opinia się liczy

W poprzedniej ankietyzacji studenci i studentki przesłali prawie 30 tysięcy opinii. Zespół prorektora ds. kształcenia dokładnie sprawdził i zbadał każdą z nich.

Zdjęcie Wiktorii Weichbrodt– To najlepsza możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem ze studiowania na PWr – mówi Wiktoria Weichbrodt, która w Samorządzie Studenckim odpowiada za kwestie związane z dydaktyką i prawami studentów. – Ankietyzacja pozwala nam w sposób bezpośredni oraz anonimowy wyrazić opinię m.in. o trybie zajęć czy jakości udostępnionych materiałów. To miłe uczucie gdy wiemy, że nasz głos się liczy i realnie wpływa na rozwój naszej uczelni – dodaje.

Wnioski już przełożyły się na konkretne działania. Przypomniano prowadzącym zajęcia m.in. o przedstawianiu podstawowych warunków zaliczenia kursów, zorganizowano dodatkowe szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych dla wykładowców, a także zdecydowano o zmodernizowaniu laboratorium, którego zły stan zgłosili studenci. 

Komisje programowe poszczególnych wydziałów otrzymały również konkretne uwagi dotyczące prowadzonych na wydziałach kursów. Zgłoszone niestosowne zachowania prowadzących przełożyły się na rozmowy dyscyplinujące, a w przypadkach ekstremalnych – zdecydowano o skierowaniu spraw do komisji antydyskryminacyjnej. Gdy wobec wykładowców zgłoszono zastrzeżenia związane z jakością kształcenia, zdecydowano o przeprowadzeniu hospitacji interwencyjnych.

Nie zapomniano o prowadzących najbardziej chwalonych przez studentów – zostali oni docenieni przez swoje wydziały. 

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję