TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Akademicki Chór PWr znowu śpiewa online. Posłuchaj nagrania

Do sieci trafił kolejny utwór Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej nagrany zdalnie. Śpiewacy wykonali jedną ze swoich ulubionych pieśni - „Zastupnice usierdnaja” Pawła Czesnokowa.

achpwr_nagranie_online.jpg

Chór ma na swoim koncie już internetową wersję "Snenandoah", którą opublikował na kanale YouTube w kwietniu. Spotkała się ona z bardzo życzliwym odbiorem użytkowników sieci. Z kolei w maju nasi śpiewacy wzięli udział w projekcie pt. Ogólnopolski Wirtualny Chór Politechnik, stworzonym przez 56 śpiewaków z 14 uczelni. Artyści wykonali utwór Juliusza Łuciuka „O ziemio polska” z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

– Politechniczny chór to grupa entuzjastów wspólnego śpiewania. Poczuliśmy wielką potrzebę realizacji kolejnych tego typu nagrań. To dla nas możliwość kontunuowania naszej pasji w trudnym okresie izolacji – mówi Małgorzata Sapiecha-Muzioł, dyrygentka i kierownik artystyczna chóru. – Oczywiście nic nie zastąpi pracy zespołu w tak zwanym realu – dodaje dyrygentka.



„Zastupnice usierdnaja” Pawła Czesnokowa to utwór z gatunku muzyki cerkiewnej. Znajduje się on w stałym repertuarze AChPWr. – Śpiewacy bardzo dobrze czują się w tego rodzaju estetyce. Wykonywanie takich pieśni sprawia im ogromną radość, czego potwierdzeniem są nagrody, które zdobywamy na konkursach chóralnych za wykonanie utworów cerkiewnych – mówi Małgorzata Sapiecha-Muzioł.

Dodaje, że po wakacjach grupa planuje wrócić do normalnych prób najszybciej jak to będzie możliwe.  Przed zespołem sporo zadań, m.in. przygotowanie Festiwalu Barbórkowego Chórów Akademickich, który AChPWr organizuje od 47 lat. Tegoroczna edycja ma się odbyć w dniach 3-6 grudnia.

newsletter-promo.png

Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej w tym roku świętuje 50-lecie działalności. Na czerwiec zaplanowane były koncerty jubileuszowe. Niestety, z powodu panującej epidemii, wszystkie wydarzenia zostały przeniesione na 2021 rok. Do tego czasu można śledzić aktywność zespołu na Facebooku i zaglądać na stronę internetową chóru. Znajduje się tam wiele ciekawostek wiązanych z działalnością AChr PWr i jego historią – wspomnienia, archiwalne nagrania i zdjęcia, a także bieżące informacje.

ISZ

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję