TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Akademia Biznesu. Studencie, zgłoś pomysł – czekają nagrody rzeczowe i doradztwo

Grafika konkursu

Wydział Zarządzania zaprasza do udziału w Akademii Biznesu. To konkurs, w którym mogą wziąć udział studenci z wszystkich wydziałów uczelni. Na prezentację swojego pomysłu biznesowego będą mieć 10 minut, a potem czeka ich krzyżowy ogień pytań przedsiębiorców. Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe, a przede wszystkim konsultacje i doradztwo w rozwijaniu inicjatywy.

Kilkuosobowe grupy studentów, które zgłoszą się do konkursu, będą – pod okiem prowadzących – doskonalić swój pomysł na start biznesu, by potem zaprezentować go jury podczas gali finałowej.

Czeka ich bardzo merytoryczne „odpytywanie” i rozmowa o ich inicjatywach, bo ich pomysłom przyjrzą się praktycy biznesu z takich firm i organizacji jak Capgemini, Credit Suisse, Volvo, Santander, EY, QAD, Polsko-Amerykańska Szkoła Biznesu i Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. W jury zasiądą także władze Wydziału Zarządzania. Zadaniem jurorów będzie określenie szans powodzenia projektu studenckiego na rynku.

Zespoły mogą tworzyć maksymalnie cztery osoby. Na zgłoszenie do konkursu mają czas do 6 stycznia. Wystarczy, że wypełnią formularz i wyślą go mailowo (szczegóły na stronie wydziału). W styczniu wybrane drużyny zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu i zostaną poproszone o przygotowanie uproszczonego biznesplanu oraz wygłoszenie prezentacji w stylu pitch deck na spotkaniu w formie zdalnej.

Pięć najlepiej przygotowanych zespołów dostanie się do finału i będzie miało okazję zaprezentować się na gali Akademii Biznesu – nie tylko przed jurorami, ale i publicznością – już w formie stacjonarnej.

Dla zwycięzców przygotowano nagrody rzeczowe oraz profesjonalne doradztwo i wsparcie przy wprowadzaniu pomysłu na biznes na rynek.

newsletter

Konkurs organizowany jest po raz trzeci – ale po raz pierwszy w formule otwartej na studentów z wszystkich wydziałów uczelni.

W poprzednich latach najlepiej oceniono m.in. pomysł na sprytne zmagazynowanie zaoszczędzonej energii dzięki fotowoltaice (HydroGen), inicjatywę związaną ze współczesną hodowlą ryb, która pozwoli na obniżenie ich cen przy jednoczesnym wzroście jakości (SLISAFE) oraz ProductFinder, który miałby pomagać znaleźć trudno dostępne produkty w sklepach.

Szczegóły na temat konkursu.

lucy

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję