TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Absolwent PWr na liście młodych zdolnych: „25 under 25”

Piotr Mazurek, absolwent danologii na PWr, znalazł się na prestiżowej liście „25 under 25”, na której umieszczani są najbardziej przedsiębiorczy i aktywni młodzi Polacy. Swoją firmę – zhiva.ai –  założył razem z kolegą ze studiów Kemalem Erdemem.

Piotr MazurekLista „25 under 25” jest wspólną inicjatywą firmy McKinsey & Company i miesięcznika „Forbes”. W konkursie od czterech lat wyłanianych jest 25 finalistów w pięciu kategoriach: biznes, nowe technologie, nauka, działalność społeczna oraz zrównoważony rozwój i klimat.

To najczęściej młodzi przedsiębiorcy, start-upowcy, działacze ekologiczno-społeczni, naukowcy i twórcy nowych technologii.

Narzędzie dla naukowców i medyków

W tegorocznym zestawieniu znalazł się absolwent Politechniki Wrocławskiej – Piotr Mazurek, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii nowe technologie. Zyskał nie tylko nagrodę finansową, ale także wsparcie mentora – Kacpra Nowickiego, CEO firmy Nomagic.ai.

Laureat skończył danologię na Wydziale Informatyki i Zarządzania (obecnie Wydział Informatyki i Telekomunikacji). Działał w Studenckim Kole Naukowym medical.ml i pracował nad wdrażaniem sztucznej inteligencji w analizie zdjęć wykonywanych przez drony.

newsletter

Po studiach założył firmę wspólnie z kolegą ze studiów, Kemalem Erdemem. W start-upie zhiva.ai pracują nad otwartą platformą, dzięki której firmy i grupy badawcze będą mogły łatwo wdrażać modele sztucznej inteligencji w środowisku klinicznym. W ten sposób dadzą naukowcom narzędzia, które uproszczą proces udostępniania rozwiązań AI radiologom.

- Na razie w środowisku naukowym powstaje bardzo wiele modeli sztucznej inteligencji, które mogłyby ułatwiać pracę medykom, ale kończy się na publikacji naukowej, a same modele lądują w metaforycznych szufladach – opowiada nasz absolwent. – Problem na etapie wdrożenia modelu w środowisku klinicznym pojawia się, bo na rynku brakuje przeglądarek obrazów medycznych, które wspierałyby korzystanie z modeli AI. Dlatego tworzymy narzędzie, które uprości proces udostępniania rozwiązań sztucznej inteligencji.

Firma naszych absolwentów współpracuje już z kilkoma ośrodkami medycznymi, a doradczo wspierają ją badacze z New York University. Zaaplikowała też do programu inkubacyjnego Platformy Startowe Unicornhub, po którym może uzyskać grant w wysokości 1 mln zł.

Więcej na temat listy „25 under 25” na stronie McKinsey & Company

lucy

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję