TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 08.04.2022 Kategoria: aktywność studencka, Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Piotr Mazurek, absolwent danologii na PWr, znalazł się na prestiżowej liście „25 under 25”, na której umieszczani są najbardziej przedsiębiorczy i aktywni młodzi Polacy. Swoją firmę – zhiva.ai – założył razem z kolegą ze studiów Kemalem Erdemem.
Lista „25 under 25” jest wspólną inicjatywą firmy McKinsey & Company i miesięcznika „Forbes”. W konkursie od czterech lat wyłanianych jest 25 finalistów w pięciu kategoriach: biznes, nowe technologie, nauka, działalność społeczna oraz zrównoważony rozwój i klimat.
To najczęściej młodzi przedsiębiorcy, start-upowcy, działacze ekologiczno-społeczni, naukowcy i twórcy nowych technologii.
W tegorocznym zestawieniu znalazł się absolwent Politechniki Wrocławskiej – Piotr Mazurek, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii nowe technologie. Zyskał nie tylko nagrodę finansową, ale także wsparcie mentora – Kacpra Nowickiego, CEO firmy Nomagic.ai.
Laureat skończył danologię na Wydziale Informatyki i Zarządzania (obecnie Wydział Informatyki i Telekomunikacji). Działał w Studenckim Kole Naukowym medical.ml i pracował nad wdrażaniem sztucznej inteligencji w analizie zdjęć wykonywanych przez drony.
Po studiach założył firmę wspólnie z kolegą ze studiów, Kemalem Erdemem. W start-upie zhiva.ai pracują nad otwartą platformą, dzięki której firmy i grupy badawcze będą mogły łatwo wdrażać modele sztucznej inteligencji w środowisku klinicznym. W ten sposób dadzą naukowcom narzędzia, które uproszczą proces udostępniania rozwiązań AI radiologom.
- Na razie w środowisku naukowym powstaje bardzo wiele modeli sztucznej inteligencji, które mogłyby ułatwiać pracę medykom, ale kończy się na publikacji naukowej, a same modele lądują w metaforycznych szufladach – opowiada nasz absolwent. – Problem na etapie wdrożenia modelu w środowisku klinicznym pojawia się, bo na rynku brakuje przeglądarek obrazów medycznych, które wspierałyby korzystanie z modeli AI. Dlatego tworzymy narzędzie, które uprości proces udostępniania rozwiązań sztucznej inteligencji.
Firma naszych absolwentów współpracuje już z kilkoma ośrodkami medycznymi, a doradczo wspierają ją badacze z New York University. Zaaplikowała też do programu inkubacyjnego Platformy Startowe Unicornhub, po którym może uzyskać grant w wysokości 1 mln zł.
Więcej na temat listy „25 under 25” na stronie McKinsey & Company.
lucy
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »