TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

8 zwycięstw studentów PWr na zawodach robotycznych w Rzeszowie 

Reprezentacja KoNaR-u w Rzeszowie - zdjęcie

Studenci z Politechniki Wrocławskiej zdominowali zawody robotyczne XChallenge w Rzeszowie. Nasi reprezentanci zwyciężyli aż w ośmiu konkurencjach. Jury doceniło m.in. łazika marsjańskiego, robota saperskiego, drona podwodnego i robota saperskiego „Ariadna”. 

W dwudniowej imprezie wystartowało 300 zawodników, którzy skonstruowali ponad 200 robotów. W zawodach mogli wziąć udział nie tylko studenci, ale i uczniowie szkół średnich. Nie zabrakło także konkurencji skierowanych do najmłodszych pasjonatów robotyki. 

Studenci KoNaR-u w Rzeszowie - zdjęcieTradycyjnie już na tego typu zawodach największą reprezentację z PWr stanowili członkowie Koła Naukowego Robotyków KoNar, którzy do Rzeszowa zabrali 19 swoich konstrukcji. Zaprezentowali się znakomicie, stając na podium aż czternaście razy, w tym aż siedmiokrotnie na najwyższym stopniu. 

W konkurencji Drag Race, w której roboty muszą jak najszybciej pokonać wyznaczony odcinek toru, zajęli pierwsze trzy miejsca. 

– Nasze roboty wielkości kartki A4 osiągają prędkość ponad 70km/h na odcinku długości kilkudziesięciu metrów – mówi Wojciech Bohdan, prezes ds. projektów naukowych KoNaR-u. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników nie tylko z powodu zdobytych trofeów, ale również dlatego, że przez ostatni rok powstało wiele nowych robotów, które również liczą się na zawodach. Przykładowo w kategorii LineFollower Standard na pierwsze siedem miejsc zajęliśmy sześć, a w Minisumo trzecie miejsce zajął robot zbudowany na warsztatach, które organizowaliśmy w poprzednim semestrze dla nowych członków koła – dodaje. 

W Rzeszowie zespół KoNaR-u reprezentowali Wiktor Bajor, Wojciech Bohdan, Michał Burdka, Rafał Cymiński,  Michał Mastej, Jakub Kolasa, Eryk Możdżeń, Dominik Pluta, Krystian Szpakowski, Wojciech Wałowski i Kamil Winnicki.  

newsletter

Roboty z PWr zdominowały także kategorię freestyle, w której oceniane były projekty związane z robotyką. Pierwsze miejsce zdobyli studenci z Projektu Scorpio (Koło Naukowe OFF-ROAD), którzy zaprezentowali swojego łazika marsjańskiego. Drugie miejsce zajął zespół z Koła Naukowego Robocik ze swoim podwodnym robotem, a trzecie studenci z KoNarU, którzy zaprezentowali swojego robota saperskiego „Ariadna”.

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję