Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły Doktorskiej PWr

Data: 12.04.2022 Kategoria: aktualności ogólne, rekrutacja

Prof. Agnieszka Wyłomańska ze studentką

Kończysz studia magisterskie i szukasz pomysłu na swoją przyszłość? Jesteś już absolwentem i pracujesz, ale chcesz jednocześnie rozwijać karierę naukową? Jeśli tak, to zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły Doktorskiej PWr.

We wtorek, 19 kwietnia, posłuchasz i dowiesz się m.in. o zasadach rekrutacji, formie rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak wygląda typowy dzień doktoranta. Poznasz także dziekana, prodziekanów i porozmawiasz z doktorantami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami. Całe wydarzenie będzie w formule online na YouTube.

– Podczas dnia otwartego opowiemy m.in. na czym polega realizacja doktoratu w Szkole Doktorskiej, jak należy się przygotować do rekrutacji, jak znaleźć promotora i na czym polega realizacja doktoratu wdrożeniowego, który jest alternatywną drogą do uzyskania stopnia doktora – mówi prof. Krzysztof Walkowiak, dziekan Szkoły Doktorskiej PWr.

O godz. 15 zapraszamy na spotkanie z w języku polskim, w którym oprócz prof. Krzysztofa Walkowiaka i prof. Agnieszki Wyłomańskiej, prodziekan ds. doktorantów, udział weźmie Marta Marciniuk, doktorantka II roku w dyscyplinie inżynieria mechaniczna. Jest ona absolwentką PWr na kierunku mechanika i budowa maszyn ze specjalnością inżynieria lotnicza, a także członkinią Aeroklubu Wrocławskiego.

O godz. 17 rozpocznie się spotkanie w języku angielskim, skierowane do zagranicznych kandydatów. Oprócz władz Szkoły Doktorskiej będzie można także porozmawiać z Arifem Eftekharem Ahmedem, doktorantem III roku w dyscyplinie Inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka. Na naszej uczelni ukończył studia II stopnia na kierunku zarządzanie jakością środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska, a obecnie zajmuje się technikami oczyszczania ścieków z różnych zanieczyszczeń.

W trakcie spotkania będzie można również zadawać pytania na czacie, na które odpowie prof. Renata Krzyżyńska, prodziekan ds. umiędzynarodowienia.

Obecnie w Szkole Doktorskiej kształci się 489 doktorantów, w tym 48 cudzoziemców oraz 99 doktorantów wdrożeniowych.

W najbliższej rekrutacji przygotowano 151 miejsc finansowanych ze środków uczelni. Do tego limitu nie są wliczani kandydaci, którzy uzyskają finansowanie stypendium doktoranckiego ze środków spoza uczelni, np. w ramach programu Doktorat wdrożeniowy lub z grantów NCN.

mic