TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Trzy granty od NAWA – PWr jeszcze bardziej międzynarodowa!

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) przyznała PWr dofinansowanie trzech grantów, dzięki którym w najbliższym czasie będzie możliwe poprawienie umiędzynarodowienia naszej uczelni.

nawa-1.jpg

Finansowanie w ramach programu SPINAKER - Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia otrzymały dwa projekty złożone przez Politechnikę Wrocławską:

  • „Nowe międzynarodowe programy nauczania na Wydziale Architektury z zastosowaniem formuły zdalnej i mieszanej – CREATE” (finansowanie w wysokości 743 tys. zł),
  • „Międzynarodowe programy nauczania w formie zdalnej i mieszanej realizowane w ramach szkół letnich i zimowych -SWITCH” (finansowanie w wysokości 631 tys. zł).

Dzięki wsparciu NAWA w sumie na uczelni powstaną – z myślą o studentach zagranicznych – 24 nowe lub adaptowane kursy w języku angielskim. Będą realizowane w formie szkół letnich i zimowych. Studenci i doktoranci, którzy zakwalifikują się do programu, będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach realizowanych zdalnie lub hybrydowo. Osoby, które przyjadą do Wrocławia, otrzymają stypendium pozwalające im pokryć koszty pobytu.

– Będzie to dla nich wspaniała okazja do wzbogacenia swojego doświadczenie poprzez stacjonarny udział w szkole letniej – uważa Anna-Maria Rogalska, szefowa Działu Współpracy Międzynarodowej. –  Liczymy, że gdy uczestnicy programu bliżej poznają ofertę naszej uczelni, ale też kulturę Polski oraz uroki mieszkania we Wrocławiu, to podejmą decyzję o kontynuowaniu swojej edukację właśnie na Politechnice Wrocławskiej.

W projekt zaangażowanych jest osiem wydziałów: Architektury, Chemiczny, Elektroniki, Elektryczny, Inżynierii Środowiska, Informatyki i Zarządzania, Mechaniczno-Energetyczny oraz Elektroniki, Mikrosystemów i Fotoniki.

Całość koordynuje Dział Współpracy Międzynarodowej we współpracy z Działem Projektów. Realizacja grantów potrwa do października 2022 roku.

Celem nowo uruchomionego przez NAWA programu SPINAKER jest umiędzynarodowienie polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki poprzez finansowanie projektów ukierunkowanych na:

  • wzrost zainteresowania ofertą kształcenia w polskich instytucjach nauki i szkolnictwa wyższego wśród zagranicznych studentów i doktorantów;
  • wzrost udziału zagranicznych studentów i doktorantów w programach kształcenia na polskich uczelniach;
  • poszerzenie oferty intensywnych międzynarodowych programów kształcenia, realizowanych także w formule zdalnej.

Uczelnia otwarta na nowe kultury

Trzeci projekt z PWr, który zdecydowała się finansować NAWA, to „Międzynarodowe Centrum Politechniki Wrocławskiej - Uczelnia otwarta na nowe kultury”. Nasza uczelnia otrzyma na ten projekt prawie 400 tys. zł w ramach programu „Welcome to Poland”. Jego celem jest podniesienie jakości obsługi zagranicznych studentów, doktorantów, kadry dydaktycznej i naukowej, a także ułatwienie ich integracji oraz adaptacji w naszym mieście.

NAWA

Projekt zakłada wzrost poziomu komunikacji pracowników z obcokrajowcami, zmianę postaw i wzrost integracji pomiędzy studentami polskimi, a zagranicznymi, obalenie stereotypów i kształtowanie postaw otwartości i tolerancji na szerszą skalę, ułatwienie funkcjonowania społeczności zagranicznej w obcym kraju i nowej dla nich uczelni oraz wzmocnienie wizerunku PWr, jako uczelni, która oferuje wysoką jakość kształcenia oraz przestrzeń do realizacji szerokich aspiracji życiowych.

– Skupimy się na tzw. internacjonalizacji w domu, czyli integracji zagranicznych studentów ze środowiskiem akademickim, a także społecznością całego Wrocławia – tłumaczy Anna-Maria Rogalska z Działu Współpracy Międzynarodowej. – Po raz pierwszy wyjdziemy też w przestrzeń miasta i zaprosimy do udziału w naszych wydarzeniach wszystkich wrocławian – dodaje.

Pracownicy i studenci PWr zyskają dodatkową okazję, by wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach, m.in. na temat różnic kulturowych. Będą mogli także uczestniczyć w prelekcjach filmowych, których repertuar zostanie wybrany przez naszych zagranicznych studentów, czy też wziąć udział w konkursach fotograficznych, regionalnych wycieczkach oraz wydarzeniach kulturalnych.

Także w tym przypadku całość koordynuje Dział Współpracy Międzynarodowej wraz z Działem Projektów.  Program potrwa do maja 2023 roku.

Celem projektu „Welcome to Poland” jest umiędzynarodowienie polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki poprzez finansowanie projektów związanych z:

  • budowaniem ich potencjału w zakresie umiędzynarodowienia oraz przyjmowania i obsługi zagranicznych studentów, doktorantów, kadry dydaktycznej i naukowej,
  • promowaniem tychże instytucji na arenie międzynarodowej, w szczególności poprzez promocję zagraniczną polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz współpracę z zagranicznymi absolwentami.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję