Stypendia ministra dla naszych młodych naukowców

Data: 14.12.2017 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia młodym naukowcom, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. Wśród laureatów znalazło się jedenaście osób z Politechniki Wrocławskiej

W tegorocznej edycji ministerstwo przeznaczyło na stypendia ponad 40 mln zł. W konkursie mogli brać udział badacze, którzy nie skończyli 35. roku życia. Laureaci otrzymają dofinansowanie w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat i sami mogą zdecydować, na co przeznaczą te środki.

W sumie do ministerstwa wpłynęło 1159 wniosków o stypendia. Oceniane były m.in. dorobek naukowy kandydata, poziom prowadzonych badań, nagrody czy udział w projektach międzynarodowych. Ostatecznie stypendia przyznano 209 młodym naukowcom. Wśród nich jest jedenaście osób z Politechniki Wrocławskiej:

• dr inż. Marcin Poręba z Wydziału Chemicznego,
  • dr inż. Izabela Michalak z Wydziału Chemicznego,
  • dr inż. Paulina Kasperkiewicz z Wydziału Chemicznego,
  • dr inż. Monika Danielewska z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki,
  • dr inż. Grzegorz Zatryb z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki,
  • dr inż. Demis Pandelidis z Wydziału Inżynierii Środowiska,
  • dr inż. Elżbieta Grodzka z Wydziały Architektury,
  • mgr inż. Judyta Cichocka z Wydziału Architektury,
  • dr inż. Kamil Kaleta z Wydziału Matematyki,
  • dr inż. Michał Mazur z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki,
  • dr inż. Karol Krzempek z Wydziału Elektroniki.

mic