Studiuj we Wrocławiu i pod wieżą Eiffla

Zdjęcie ilustracyjne

Nasza uczelnia rozszerzyła współpracę z prestiżową École des Ponts ParisTech. Dzięki porozumieniu studenci pięciu wydziałów PWr będą mogli kształcić się we Francji w ramach programu podwójnego dyplomowania.

Umowa z paryską uczelnią obowiązywała już od kilku lat i do tej pory obejmowała studentów z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Wydziału Mechanicznego. Po kwietniowej wizycie na PWr dr. Thibauta Skrzypka, przedstawiciela Ecole Nationale des Ponts ParisTech, zdecydowano o rozszerzeniu współpracy o kolejne wydziały. Już od nowego roku akademickiego okazję na studia we Francji zyskają studenci Wydziału Matematyki.

– Nasz nowy partner ma bardzo dobrą ofertę kształcenia z zakresu matematyki stosowanej, która świetnie uzupełnia to, co sami oferujemy na kierunku Applied Mathematics – mówi prodziekan ds. dydaktyki na Wydziale Matematyki dr hab. Janusz Szwabiński. – Semestr studiów spędzony za granicą, biorąc pod uwagę prestiż, jakim cieszą się wszystkie „Ecoles Nationales”, to też pewność tego, że na międzynarodowym rynku pracy będzie się o wiele bardziej konkurencyjnym.

Kształcący się na Wydziale Matematyki będą mogli skorzystać też z webinarów oferowanych przez francuską uczelnię na temat Programu Sustainable and Green Finance.

Na studia w Paryżu mogą wyjeżdżać również studenci z Wydziału Zarządzania i Inżynierii Środowiska, tutaj trwa jeszcze ustalanie szczegółów współpracy. Warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest znajomość języka angielskiego i francuskiego.

***

Politechnika Wrocławska ma obecnie 13 aktywnych umów z uczelniami partnerskimi dotyczących kształcenia w programie podwójnego dyplomowania (double degree)

Studenci, którzy zakwalifikują się do programu będą realizować część swojej nauki na uczelni zagranicznej, dodatkowo z obowiązkowymi praktykami w przemyśle. - Po zakończeniu nauki absolwenci otrzymają dyplomy ukończenia studiów obu uczelni, co znacznie zwiększa szanse zatrudnienia na polskim i międzynarodowym rynku pracy w renomowanych firmach – mówi Anna Rogalska, szefowa Działu Współpracy Międzynarodowej PWr. – Double degree to zatem szeroko pojętą inwestycja w przyszłą karierę.

École des Ponts ParisTech jest jedną z wiodących francuskich uczelni technicznych, tzw. „Grande Ecole”. Oferuje kształcenie na 4 wydziałach, gdzie prawie dwa tysiące studentów kształci się w zakresie inżynierii mechanicznej i lądowej, materiałoznawstwa, inżynierii jądrowej, matematyki, informatyki, nauk o środowisku, urbanistyki, transportu, ekonomii i socjologii.