Szkoła Przywództwa KGHM: studentka W6 wśród najlepszych

Karolina Podlasiak, studentka geodezji i kartografii na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr została doceniona w prestiżowym programie Szkoła Przywództwa KGHM. To inicjatywa miedziowej spółki służąca szkoleniu przyszłych liderów do pracy w biznesie, administracji i organizacjach pozarządowych. Do pierwszej edycji zakwalifikowano tylko 31 osób.

szkola_przywodztwa_kghm1.jpgProjekt „Przewodnicy” w ramach Szkoły Przywództwa KGHM organizuje Fundacja Innowacje i Dziedzictwo Kulturowe – Revimine ufundowana przez KGHM Polska Miedź. Wybrana grupa około 30 studentów i absolwentów dostaje szansę uczestnictwa w cyklu wykładów i warsztatów prowadzonych przez ekspertów z miedziowej spółki i uznanych doradców z Polski i Stanów Zjednoczonych, w tym m.in. emerytowanych generałów Sił Zbrojnych USA. Zajęcia mają przygotować do przyszłej pracy w biznesie, administracji i organizacjach pozarządowych.

Do projektu wybierani byli kandydaci, którzy wykazali się zdolnościami przywódczymi oraz umiejętnościami w zakresie budowania więzi społecznych i zdolnością funkcjonowania w zorganizowanych i hierarchicznych strukturach. Na ich korzyść przemawiały także ciekawe projekty, jakie realizowali w organizacjach pozarządowych. Musieli wypełnić bardzo szczegółowe ankiety, przygotować wideo, w którym zaprezentowali siebie, i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Wykłady, szkolenia i warsztaty zaczęły się w sierpniu i były organizowane w wybrany weekend każdego miesiąca aż do października. Uczestnicy projektu szkolili się z konkretnych zagadnień dotyczących polityki, reguł gospodarki wolnorynkowej i podstawowych zjawisk związanych z jej funkcjonowaniem, a także z mechanizmów finansowych przedsiębiorstw i instytucji, analizy i formułowania wniosków, zarządzania projektami i organizacji pracy, komunikacji, dyskusji i wystąpień publicznych, innowacyjności i kreatywności oraz zarządzania strategicznego i przywództwa.

szkola_przywodztwa_kghm2.jpgDo pierwszej edycji „Przewodników” zgłosiło się ponad 150 osób. Zakwalifikowano 31 – byli to studenci, absolwenci i pracownicy bardzo różnych specjalności ze wszystkich zakątków Polski (prawnicy, ekonomiści, finansiści, politolodzy i socjolodzy, energetycy, górnicy, geolodzy i przyszły lekarz). W tym gronie znalazło się aż dwoje studentów Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej – Karolina Podlasiak i Mikołaj Grudzień.

Na koniec uczestników czekały wymagające egzaminy – w formie pisemnej oraz inscenizowanych sytuacji, w których musieli poradzić sobie z konkretnym problemem. Trzy osoby z najlepszymi wynikami nagrodzono, a kolejnych sześć zyskało wyróżnienia - wśród nich znalazła się Karolina Podlasiak.

Nagrody i wyróżnienia wręczono w październiku w czasie Gali Związku Pracodawców Polska Miedź w Legnicy.

Lucyna Róg