Student PWr tuż za podium na Mistrzostwach Polski Hour Race

Data: 27.09.2017 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Damian Lempart, student Wydziału Techniczno-Inżynieryjnego PWr, zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Hour Race, których finałowa runda odbyła się na Torze Poznań

22-letni świdniczanin startował za kierownicą BMW 318is w zespole MMM Racing, reprezentując barwy wrocławskiego klubu TMSM „Sparta”.

damian_lempart_w_trakcie_wyscigu_na_torze_poznan_2.jpgW trakcie kwalifikacji do wyścigu doszło do wypadku dwóch aut i w efekcie na torze pojawiła się czerwona flaga, która utrudniła naszemu kierowcy optymalny przejazd. Ostatecznie zajął on piąte miejsceu. W trakcie wyścigu finałowego kierowcy musieli rywalizować w trudnych warunkach pogodowych.

Wysoka wilgotność i przelotne opady deszczu powodowały gwałtowne zmiany przyczepności toru. Ostatecznie Lempart ukończył zawody na piąty miejscu, a w klasyfikacji generalnej zajął czwartą lokatę.

– To był bardzo, bardzo trudny sezon. Jeśli miałbym go określić jednym zdaniem, to powiedziałbym „kubeł zimnej wody na głowę”. Nasi rywale bardzo mocno uzbroili się pod kątem sprzętowym i wykorzystali swoją przewagę w tym względzie. To wszystko już za mną i pracuję teraz nad rozwiązaniami na sezon 2018 – powiedział student.

Dla naszego zawodnika był to drugi sezon w wyścigach samochodowych w randze mistrzostw Polski. W zeszłym roku Lempart zdobył tytuł wicemistrza Polski.

Więcej informacji na stronie.

mic