Seniorzy wznawiają pełną działalność. Pierwsze spotkania i wydarzenia

Data: 08.04.2022 Kategoria: seniorzy

Zdjęcie ilutracyjne

Znoszenie obostrzeń związanych z pandemią koronowirusa pozwoliło naszym seniorom nareszcie wrócić do tradycyjnego rytmu spotkań i wydarzeń. Za nimi już pierwsze wykłady i wystawy.

Już na początku lutego spotkał się zarząd Koła Emerytów i Rencistów i nakreślił plan pracy do końca semestru letniego, myśląc nie tylko o stałych bywalcach Klubu Seniora, lecz także oczekiwaniach  politechnicznej społeczności naszych seniorów.

Swoje regularne spotkania wznowiła, działająca w ramach Komisji Rekreacji i Turystyki, Sekcja Brydżowa. Dobrą informacją jest fakt, że rozgrywki prowadzone będą jak dawniej w poniedziałki i piątki.

Z kolei Komisja Pomocy Koleżeńskiej uczciła 13 lutego jubileusz 101. urodzin matematyka dr. Ryszarda Nowakowskiego. List gratulacyjny z życzeniami od dziekana Wydziału Matematyki prof. Marcina Magdziarza wręczyła Monika Kaczmarz, dyrektorka administracyjna wydziału. Jubilat otrzymał też życzenia od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Wznowiona została działalność Komisji Imprez Kulturalnych. Już 8 marca otwarto kolejną wystawę w ramach klubowej Galerii Sztuki. Przygotowała ją Oficyna Wydawnicza, prezentując pokaźny wybór swoich kalendarzy, których projekty graficzne opracowywali nierzadko wybitni plastycy, współpracujący na co dzień z oficyną.

W ostatni dzień marca rozpoczęły się tradycyjne spotkania z ciekawymi ludźmi, reprezentującymi różne zainteresowania i dziedziny wiedzy z zakresu szeroko pojętej nauki i kultury.

Pierwszym w tym roku ich gościem był dr hab. inż. Jan Kapała, emerytowany pracownik Wydziału Chemicznego. W formie pasjonującej prezentacji multimedialnej opowiadał jak od zamierzchłej starożytności poczynając, niezliczeni odkrywcy wyprawiali się – zgodnie z tytułem prelekcji - „W poszukiwaniu lądu południowego”.

Dr hab. Jan Kapała jest wyjątkowym pasjonatem historii odkryć geograficznych i znawcą map oraz kartografii, a jego wiedza m.in. o wizjach Wszechświata czy eksploracji lądów i mórz naszej planety na przestrzeni wieków jest wręcz imponująca. Pytań po prezentacji było więc bez liku, a licznie zebrani klubowicze już oczekują następnego spotkania na podobne tematy.