PWr z nagrodą za najlepiej zarządzany projekt realizowany na polskich uczelniach

Data: 17.11.2017 Kategoria: konkursy/stypendia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Poznaliśmy laureatów konkursu Lumen 2017. W kategorii „najlepiej zarządzane projekty realizowane na polskich uczelniach” nagrodę specjalną przyznano Politechnice Wrocławskiej. Wyróżnienie odebrała podczas gali w Warszawie autorka projektu dr Katarzyna Kozłowska

lumen_nagroda1.jpgDecyzją kapituły konkursu, złożonej z wybitnych przedstawicieli świata nauki i biznesu, wyróżniono łącznie trzy uczelnie: Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Politechnikę Wrocławską oraz Uniwersytet Łódzki.

Nasza uczelnia została doceniona za projekt „Opracowanie zasad współpracy z podmiotami gospodarczymi w zakresie realizacji badań naukowych, prac rozwojowych i usług zlecanych w Politechnice Wrocławskiej”. Jego kierownikiem jest dr inż. Katarzyna Kozłowska, zastępczyni dyrektora ds. Ośrodka Współpracy Nauki z Gospodarką, a pomysłodawcą prof. Tadeusz Więckowski, rektor PWr w latach 2008-2016, obecnie kierownik Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki Wydziału Elektroniki.

W ramach projektu zbudowano scentralizowany system informacji o całej ofercie uczelni, w tym  badaniach, wynalazkach, ekspertach czy laboratoriach. Dodatkowo został wdrożony nowoczesny system rejestrowania zapytań ofertowych. Całość powstała na potrzeby Ośrodka Współpracy Nauki z Gospodarką, który odpowiada za wsparcie transferu wiedzy do otoczenia oraz promowanie współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym i gospodarczym.

Wdrożenie projektu przyczyniło się do zwiększenia efektywności promowania oferty badawczej PWr oraz rozszerzenia współpracy z krajowymi i międzynarodowymi przedsiębiorstwami, a także pozwoliło uczelni na stworzenie wspólnej koncepcji, określającej ramy współpracy z podmiotami gospodarczymi.

Wydarzenie organizowane jest z inicjatywy firmy doradczo-technologicznej PCG Academia przy współpracy z Fundacją Rektorów Polskich. Jego celem jest  identyfikacja i wyróżnienie najlepszych praktyk w obszarze innowacyjnego zarządzania uczelnią.