Pracowicie i aktywnie – kultowe imprezy wracają na PWr

Po dwóch latach przerwy na kampus Politechniki Wrocławskiej wracają Akademickie Targi Pracy i Dni Aktywności Studenckiej. Szukacie ciekawej pracy? Chcecie wiedzieć, jakie pasje i zainteresowania mają nasi studenci? W przyszłym tygodniu warto odwiedzić PWr!

Baner Akademickich Targów Pracy - grafika

Zaczynamy od Akademickich Targów Pracy, które w wersji online startują już w poniedziałek. Do budynku C-13 organizatorzy, czyli Fundacja Manus i Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej zapraszają od wtorku, 26 kwietnia.

Trzydniowa impreza skupia najlepszych pracodawców, prezentujących setki atrakcyjnych ofert pracy, praktyk oraz staży. W tym roku udział weźmie ponad sto firm z branż inżynieryjnych (wtorek) i IT (środa).

– Nasze targi to szansa dla studentów, by odnaleźć się na współczesnym rynku pracy. Pracodawcom pozwalają na bliższe poznanie, dotknięcie swoich przyszłych pracowników – mówi Beata Janek z Fundacji Manus.

Na studentów będą czekali doradcy zawodowi, którzy skonsultują dokumenty aplikacyjne, a także podpowiedzą, jak dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie zabraknie punktów informacyjnych, w których będzie się można dowiedzieć, jak pozyskać dofinansowanie na działalność gospodarczą z funduszy unijnych oraz poznać ofertę kursów i studiów podyplomowych.

– Wsłuchujemy się w potrzeby pracodawców i przygotowujemy studentów, by byli najlepszymi możliwymi kandydatami. Studentów uczymy, jak wykorzystać indywidualne predyspozycje i pomagamy znaleźć wymarzoną pracę czy staż. Budujemy mosty pomiędzy nauką a biznesem, ale promując przedsiębiorczość przede wszystkim pozwalamy się ludziom po prostu spotkać – podkreśla Beata Janek.

Sponsorami głównymi 36. edycji Akademickich Targów Pracy są firmy: Nokia, Grinn i LG Energy Solution.

Więcej informacji na Facebooku.

Baner Dni Aktywności Studenckiej - grafika

W czwartek, 28 kwietnia, „Serowiec” wreszcie opanują najaktywniejsi studenci naszej uczelni. Podczas 33. już edycji Dni Aktywności Studenckiej zaprezentuje się blisko 50 kół naukowych, organizacji studenckich oraz agend kultury. Młodzi ludzie przedstawią swoje pomysły, wynalazki oraz projekty, udowadniając, że studia to czas spełniania marzeń.

– Wracamy z wielką mocą z wydarzeniem, które po dwóch latach przerwy, nareszcie organizujemy w formie stacjonarnej. Będzie pełno wspaniałych i aktywnych studentów. Koła naukowe, organizacje i studenckie agendy kultury przygotowały mnóstwo atrakcji i na pewno nikt nie będzie się nudził – mówi Aleksandra Maćków, główna koordynatorka DAS.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Manus oraz Samorząd Studencki PWr.

Więcej informacji na Facebooku.