TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechniczny przegląd sportowy: Trzy medale dla kolarki z PWr

Sportowcy z Politechniki Wrocławskiej zdobyli medale na AMP w kolarstwie szosowym, trójboju siłowym i brydżu. Stanęli także na podium rozgrywek DLM na ergometrze wioślarskim.

Mistrzyni Polski na dwóch kółkach

AMP w kolarstwie szosowymNa rozegranych w dniach 16-20 czerwca w Kartuzach Mistrzostwach Polski i Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym Dominika Włodarczyk z PWr została Mistrzynią Polski w kategorii U23 (20-, 21- i 22-latkowie), zdobyła też brązowy medal w kategorii Open. W klasyfikacji akademickiej wywalczyła srebrny medal mistrzostw.

Dominika jest studentką I roku Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr i reprezentuje klub MAT Atom Deweloper Wrocław/ Fundacja BB.

Najsilniejszy student w Polsce

Na początku czerwca odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym, których organizatorem był Uniwersytet Śląski w Katowicach. Politechnikę Wrocławską reprezentowało czterech zawodników – Bartłomiej Trybała (kategoria do 83 kg), Kacper Krzyszczuk (do 105 kg), Gracjan Sobiesiak i Sebastian Stanek (do 120 kg).

AMP w trójboju siłowym klasycznymNajsilniejszy w swojej kategorii okazał się Sebastian Stanek, zdobywając złoty medal zawodów.

AMP w brydżu sportowym

W miniony weekend w Warszawie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. Startowali w nich reprezentanci 23 uczelni, przy stołach zasiadło 70 par i 29 teamów.

Najlepszy wynik osiągnął duet w składzie Jakub Patreuha i Patryk Patreuha, który zajął trzecie miejsce w rozgrywkach par. W turnieju zespołów nasza uczelnia znalazła się na 9. miejscu, a w klasyfikacji drużynowej na 6. pozycji.

Na zawodach w barwach PWr startowali: Alicja Myśliwiec, Jakub Patreuha i Patryk Patreuha, Ryszard Rosikiewicz, Mirosław Wesołowski, Patrycja Krupnik, Joanna Kokot, Jan Pytel, Kornel Krawiec.

Wyścigi na ergometrze wioślarskim

Wioślarze z PWr mają za sobą udany występ na rozgrywkach Dolnośląskiej Ligii Międzyuczelnianej na ergometrze wioślarskim. Pierwsze miejsce w kategorii lekkiej zajął Dariusz Stefanowicz, a Karolina Hajduczenia zajęła drugie miejsce w kategorii open.

Zawody rozegrano 15 czerwca w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego.

Rekrutacja trwa!

Więcej o osiągnięciach sportowych zawodników PWr znajdziesz na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.