Politechniczny przegląd sportowy: Sukcesy naszych wioślarek i szachistów

Data: 18.05.2021 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Miniony weekend obfitował w wydarzenia sportowe z udziałem zawodniczek i zawodników PWr. Złoto z Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie przywiozła dwójka z PWr – Katarzyna Duda i Zuzanna Jasińska. Z kolei nasi szachiści na AMP-ach zdobyli drużynowo srebrny medal.

Złota dwójka z PWr

W Bydgoszczy rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie (14-16 maja), w której wzięło udział ponad 150 uczestników z 17 uczelni. Świetny start mają za sobą nasze zawodniczki – Katarzyna Duda i Zuzanna Jasińska. W rywalizacji dwójek wioślarskich były bezkonkurencyjne, zdobywając złoty medal. Ponadto Zuzanna Jasińska wywalczyła brązowy medal w wyścigu jedynek.

– To dla nas duże osiągnięcie i dowód, że jesteśmy w dobrej formie – uważają nasze zawodniczki. Dodają, że to dobry prognostyk na nadchodzących sezon. Dziewczyny przyznają, że mają apetyt na kolejne sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Medale w szachach i badmintonie

AMP w szachachZ Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które odbyły się w miniony weekend w Katowicach i Chorzowie, nasi zawodnicy przywieźli złoty i srebrny medal. W klasyfikacji generalnej, w turnieju drużynowym, ustąpili miejsca jedynie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W klasyfikacji uczelni technicznych byli najlepsi.

W indywidualnych rozgrywkach nie udało się zdobyć medalowego miejsca. Najwyższą pozycję, czyli siódmą lokatę, zdobył Tomasz Jankowiak.

W zawodach startowali studenci reprezentujący 45 uczelni wyższych z całej Polski. Wśród nich było wielu szachowych arcymistrzów i mistrzów międzynarodowych, m.in. aż dwunastu reprezentantów Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata w grach umysłowych, których Polska była gospodarzem w 2020 roku.

Trzynaście uczelni brało udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w badmintonie, które rozegrano w Centrum Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Nasza drużyna w klasyfikacji generalnej zajęła 6. miejsce, a w klasyfikacji uczelni technicznej – drugie.

newsletter-promo.png

Najlepsza w bilardzie

SKOK na Integracyjnych Mistrzostwach PolskiReprezentacja z Politechniki Wrocławskiej wzięła udział w VI Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS. Zawody rozegrano w Częstochowie. Nasi zawodnicy ze Studenckiego Klubu SKOK startowali w turnieju bilardowym i w bowlingu.

Studentka PWr Gabriela Sarzyńska obroniła swój mistrzowski tytuł z ubiegłego roku i zdobyła pierwsze miejsce w bilardzie. Z kolei w bowlingu, w kategorii kobiet, srebro wywalczyła Patrycja Stępień, a w kategorii mężczyzn brązowy medal zdobył Miłosz Dziadosz.

Dolnośląskie rozgrywki nie tylko na korcie

Po dłuższej przerwie powróciły rozgrywki dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Nasi zawodnicy startowali w turnieju piłki nożnej i w tenisie ziemnym.

W turnieju tenisa ziemnego drugie miejsce zajął Paweł Dłuski z PWr, a piąte – Krzysztof Goldberg. W klasyfikacji drużynowej nasi tenisiści byli na trzeciej pozycji.

Trzecie miejsce w rozgrywkach DLM zajęła nasza drużyna piłki nożnej, ustępując pola piłkarzom z Akademii Wychowania Fizycznego (I miejsce) i Uniwersytetowi Przyrodniczemu (II miejsce).

O osiągnięciach sportowych zawodników PWr czytaj także na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.

ISZ

Przeczytaj też: