Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechniczny przegląd sportowy: Nasi karatecy najlepsi w Polsce

Data: 22.05.2018 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Aż 13 medali, w tym 6 złotych, zdobyli sportowcy z Politechniki Wrocławskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w karate. Zajęli m.in. pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Świetne starty w AMP-ach mają za sobą też nasi wioślarze i gimnastyczki

Niepokonani w karate

amp_karate_01.jpgTurniej w karate WKF (World Karate Federation) odbył się 19 maja we Wrocławiu. W kumite drużynowym kobiet nasza reprezentacja (Natalia Wcisło, Ewa Zajdel) zajęła trzecie miejsce. W kategorii kumite indywidualne kobiet w wadze powyżej 68 kg Izabela Kamińska oraz Ewa Zajdel wywalczyły odpowiednio srebrny oraz brązowy medal. W kategorii do 68 kg brązowy medal zdobyła Maja Krasowska, w kategorii do 55 kg złoty medal wywalczyła Weronika Mikulska.

W kata drużynowym mężczyzn nasza ekipa (Kacper Dąbek, Jan Sieradzki oraz Maksymilian Szczypkowski) wywalczyła złoty medal. W kata indywidualnym Maksymilian Szczypkowski oraz Jan Sieradzki wywalczyli odpowiednio złoty i srebrny medal.
W kumite drużynowym nasza reprezentacja (Maciej Gębka, Marcin Krykowski, Piotr Słota) również okazała się niepokonana i zdobyła złoty medal. W kumite indywidualnym mężczyzn do 60 kg złoty medal wywalczył Jan Sieradzki, natomiast w kategorii do 84 kg, medal srebrny i brązowy zdobyli odpowiednio Marcin Krykowski i Kacper Dąbek. W kategorii powyżej 84 kg złoto zdobył Maciej Gębka.

Politechnikę reprezentowali: Izabela Kamińska, Maja Krasowska, Weronika Mikulska, Natalia Wcisło, Ewa Zajdel, Karina Zielińska, Łukasz Bartoszewski, Kacper Dąbek, Maciej Gębka, Bartosz Kąpielski, Marcin Krykowski, Jan Sieradzki, Piotr Słota, Maksymilian Szczypkowski. Trenerem sekcji karate na PWr jest Tomasz Okoń.

Wioślarze ze srebrem

amp_osemka_03.jpgDrugie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy zajęła ósemka Politechniki Wrocławskiej. Chociaż mieli apetyt na zwycięstwo, zostali pokonani przez osadę z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Brązowy medal zdobyła ekipa z Politechniki Gdańskiej.

Skład naszej srebrnej ósemki: Maciej Jasiński, Piotr Kupczyk, Damian Lichaczewski, Krzysztof Rokita, Mateusz Rosiak, Adrian Wiktorek, Sebastian Łanda, Jakub Łanda,  Mariusz Kozioł.

Z kolei osada damska zajęła 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Po raz pierwszy w zawodach wystartowała dwójka damska z PWr i osiągnęła wynik, zapewniający 9. miejsce.

Już niedługo naszych wioślarzy będzie można zobaczyć na Odra Ricer Cup. Międzynarodowe regaty, organizowane przez Politechnikę Wrocławską startują już 26 maja.

Medale dla naszych gimnastyczek

amp_aerobik_03.jpgW miniony weekend odbyły się w Katowicach Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym. Nasze zawodniczki wróciły z nich z medalami. W konkurencji trójki Agata Stolarek, Patrycja Prokopiuk i Aleksandra Noster w typie uczelni technicznych wywalczyły drugie miejsce, a startująca w solistkach Agata Stolarek stanęła na podium zdobywając srebrny medal.

W klasyfikacji drużynowej Politechnika Wrocławska znalazła się wśród uczelni technicznych na 4. miejscu, a w generalnej zajęła 7. miejsce.

Trenerką sekcji aerobiku sportowego na Politechnice jest Magdalena Lewandowska.

Unihokeiści z PWr najlepsi  w regionie

Drużyna unihokeja z PWr zwyciężyła w tegorocznej edycji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Finałowy turniej rozgrywek dostarczył sporo emocji. W klasyfikacji generalnej wygrała nasza uczelnia, wyprzedzając  Akademię Wychowania Fizycznego i Uniwersytet Przyrodniczy.

Zawody rozegrano 17 maja na boisku hali sportowo-widowiskowej Politechniki Wrocławskiej przy ul. Chełmońskiego 12.

Siatkarze plażowi mistrzami Dolnego Śląska

dlm_plaza02.jpgZa nami już Akademickie Mistrzostwa Dolnego Śląska w siatkówce plażowej. Nasza drużyna męska zdobyła w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce. W turnieju startowały cztery politechniczne pary Tomek Bartnik i Krzysztof Gałuszka, Maciej Westfal i Mateusz Bury, Patryk Michalczyk i Przemek Mszal, Dorian Kowalczyk i Piotr Filistyński.  Dwie pierwsze pary wywalczyły  awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski.

Natomiast sekcja siatkarska zdobyła tytuł wicemistrzyń w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej. Najlepiej grała para Justyna Mróz i Ola Druciak, zdobywając drugie miejsca.  Para Kinga Zimowska i Ola Kurzepa zajęły piątą lokatę.

Medale dla naszych tenisistów

Świetnie w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej wypadli nasi tenisiści. W drugim turnieju rywalizacji  panie zdobyły złoto, a panowie srebro.

Finał kobiet zakończył się niespodzianką. Nasza reprezentantka Natalia Lewińska pokonała Katarzynę Wysoczańską z Uniwersytetu Medycznego – jedną z najlepszych tenisistek w Polsce.

Politechnikę w DLM reprezentowali także: Ola Pasternak, Basia Beleć, Oliwia Muziewicz, Paweł Dłuski, Kuba Zielonka, Wojtek Grześków, Karol Buczek i Olek Błażejczyk.

Więcej o osiągnięciach naszych zawodników na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.