Regaty Odra River Cup 2018 – zapraszamy na Bulwar Politechniki Wrocławskiej

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rywalizacja 11 osad wioślarskich z kraju i zagranicy, piknik rodziny z okazji Dnia Matki, koncert Mrozu oraz zespołu Chilli Crew, a wieczorem pokaz sztucznych ogni. To tylko część atrakcji, które czekają na wrocławian w najbliższą sobotę, 26 maja, na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej w ramach Odra River Cup 2018

odrariver_regaty.jpgOficjalne otwarcie imprezy i początek regat nastąpi w samo południe. Swój udział zapowiedziało 11 ósemek wioślarskich (męskich i żeńskich): z Uniwersytetu w Bremie,  Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Wrocławskiego, Klubu „Towarzystwo Wisła dla Wioślarzy”, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oraz oczywiście PWr.

Wioślarze będą rywalizować na dystansie ok. 800 metrów. W tym roku start wyznaczono przy kładce Zwierzynieckiej, a metę przy plaży na Bulwarze PWr. Na zwycięzców czeka Puchar Prezydenta Wrocławia (osady męskie) i Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego (osady żeńskie). A także nagrody finansowe, których pula wynosi 2 tys. euro. Biegi finałowe rozpoczną się ok. godz. 16.45.

Wieczorem, zgodnie z tradycją, rozegrany zostanie pojedynek o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej, w którym już po raz 22. zmierzą się osady dwóch największych uczelni Dolnego Śląska - Politechniki i Uniwersytetu. Dotychczasowy bilans rywalizacji to 19-2 na korzyść PWr. Jak będzie w tym roku, przekonamy się ok. godz. 19.30.

Na Odrze nie zabraknie również wyścigów smoczych łodzi (na dystansie 150 m). Wydarzenie to co roku dostarcza wielu emocji, zarówno zawodnikom, jak i publiczności.

Superbohaterowie na Dzień Matki

Odra River Cup to nie tylko regaty na rzece, lecz także okazja, żeby miło spędzić czas z rodziną. Przez cały dzień będzie można popływać tramwajem wodnym po Odrze i wziąć udział w jednym z wielu konkursów, które będą związane z przypadającym na sobotę Dniem Matki.

Z myślą o najmłodszych Fundacja Manus i Samorząd Studencki PWr przygotowują specjalny piknik. Na bulwarze stanie miasteczko naukowe, w którym – pod okiem studentów z kół naukowych – dzieci będą mogły poeksperymentować. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy jest świat superbohaterów.

Na stanowiskach najmłodsi będą mogli m.in. konstruować samoloty i łodzie, przeprowadzić widowiskowe doświadczenia chemiczne i fizyczne czy wziąć udział w wyścigu robotów. Organizatorzy zapowiadają, że nie zabraknie też elementów nawiązujących do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na terenie bulwaru wolontariusze prowadzić będą zbiórkę na rzecz Julity Dec, studentki Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr, która choruje na trombofilię, czyli wrodzoną nadkrzepliwość krwi.

Muzyczna gwiazda i fajerwerki

Wieczorem zapraszamy na dwa wydarzenia muzyczne. Najpierw, około 18.30, wystąpi grupa Chilli Crew. Zespół swobodnie porusza się na styku takich gatunków jak soul, r&b, rap, a nawet reggae czy rock. Następnie na scenie pojawi się gwiazda imprezy, czyli Mrozu z zespołem. Na występ pochodzącego z Wrocławia wokalisty, producenta muzycznego, kompozytora i autora tekstów zapraszamy wszystkich miłośników nowoczesnych brzmień inspirowanych soulem i bluesem.  Mrozu znany jest z takich hitów jak „Poza logiką”, „Nic do stracenia”, „Jak nie my, to kto” czy „Miliony monet”. Swój występ rozpocznie ok. godz. 20. Po zakończeniu koncertu (około godziny 21.45) zapraszamy nad Odrę na spektakularny pokaz sztucznych ogni.

Wstęp na imprezę jest darmowy. Szczegółowy program zawodów dostępny jest na stronie wydarzenia. Zapraszamy nad Odrę!

pasek_sponsorow_orc_2018.jpg