Podjęli wyzwanie! Technikum Akademickie zwyciężyło w PWr Challenge

Data: 02.06.2023 Kategoria: życie uczelni

Zwycięska drużyna

Zaledwie 53 minuty potrzebowali uczniowie trzeciej klasy Technikum Akademickiego przy MWSLiT we Wrocławiu, żeby wykonać zadania w naszej grze terenowej PWr Challenge. Dzięki temu zajęli pierwsze miejsce – przed reprezentantami ALO PWr i I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy.

PWr ChallengeDrugiego czerwca gościliśmy w kampusie uczelni prawie 700 uczniów z całego regionu. Na wykłady popularnonaukowe i pokazy oraz grę terenową przyjechały szkoły średnie z Oławy, Wałbrzycha, Kluczborka, Szczawna-Zdroju, Strzegomia, Oleśnicy, Złotoryi, Lubania, Środy Śląskiej i Góry.

Na uczestników gry czekały przeróżne zagadki, łamigłówki, zadania i ćwiczenia sprawnościowe. Mieli m.in. odwzorować ukształtowanie konkretnego terenu na piaskownicy geologicznej, przybić pieczątkę ramieniem robota, zbudować model samolotu czy sprawdzić się na ergometrze wioślarskim.

Najszybciej z tymi wyzwaniami uporali się uczniowie trzeciej klasy Technikum Akademickiego przy MWSLiT we Wrocławiu, którym zajęło to 53 minuty.

Drugie miejsce zajęli reprezentanci klasy 1B Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu – z czasem godzina i dwie minuty.

Trzeci na mecie byli uczniowie klasy 2A I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy , którzy na dotarcie tam potrzebowali godziny i sześciu minut.

PWr Challenge - uczestnicyW nagrodę mogli obejrzeć pokaz robotów, zwiedzić superkomputer Bem i wejść do komory akustycznej w naszym kampusie.

W ramach PWr Challenge zorganizowaliśmy także szereg wykładów i pokazów – np. o rewolucji AI, magnesach nadprzewodzących i przepływach wielofazowych w mikrograwitacji, przełomowych ideach fizyki czy metabolizmie… miast.

W organizację wydarzenia zaangażowani byli pracownicy i studenci z wszystkich wydziałów uczelni oraz Studium Języków Obcych PWr.

Więcej zdjęć z PWr Challenge można zobaczyć w tym folderze.

lucy

kampaniapwr_2023_baner_750_x100_1.jpg