Plebiscyt 25-lecia miesięcznika Architektura-Murator: trójka laureatów z PWr

Trzy osoby związane z Politechniką Wrocławską zostały laureatami plebiscytu „Osobowości 25-lecia” miesięcznika Architektura-Murator. Dr inż. arch. Jerzy Łątka zwyciężył w kategorii „Projektowanie zrównoważone i uniwersalne”. W tej samej kategorii wyróżniono także prof. Barbarę Gronostajską, a w kategorii „Aktywizm i partycypacja społeczna” doktoranta Łukasza Mazura - wszyscy reprezentują Wydział Architektury PWr.

dr_jerzy_latka.jpgPlebiscyt jest częścią obchodów ćwierćwiecza miesięcznika Architektura-Murator. Redakcja czasopisma podkreśla, że w swojej historii wybierała już najlepsze architektoniczne realizacje, przełomowe budynki, innowacyjne projekty czy pracownie, a teraz w związku ze swoim jubileuszem chciała wskazać postacie, które w ciągu ostatnich 25-lat wywarły największy wpływ na kształt i promocję architektury w naszym kraju.

barbara_gronostajska.jpg

W konkursie nominowano 250 osób z całej Polski, w tym siedem osób związanych z Wydziałem Architektury Politechniki WrocławskiejLaureatów wyrózniono łącznie w dziesięciu kategoriach.

W kategorii „Projektowanie zrównoważone i uniwersalne”, w której nominowano przedstawicieli środowiska architektów, organizacji pozarządowych i władz lokalnych, którzy w sposób znaczący angażowali się na rzecz wyrównywania szans i ochrony zasobów naszej planety, zwyciężył dr Jerzy Łątka (3376 głosów), a trzecie miejsce przypadło prof. Barbarze Gronostajskiej (566 głosów).

lukasz_mazur.jpg

Natomiast w kategorii „Aktywizm i partycypacja społeczna, w której nagradzano autorów pierwszoplanowych projektów i inicjatyw angażujących lokalne społeczności na rzecz poprawy środowiska zbudowanego i życia w mieście, trzecie miejsce zajął doktorant Łukasz Mazur (520 głosów).

Pełna wyniki plebiscytu na stronie miesięcznika.