Otwarta Nauka na Politechnice Wrocławskiej

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Zachęcenie autorów publikacji naukowych do udostępnienia swoich prac w otwarty sposób, to główny temat seminarium poświęconego Otwartej Nauce, które we wtorek, 25 października, odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej

Spotkanie związane jest z obchodami 9. edycji światowego Tygodnia Otwartej Nauki, który w tym roku przypada w dniach 24-30 października. Tegoroczne hasło przewodnie tego wydarzenia brzmi – „Open in Action”. Działania podejmowane w ramach Tygodnia Otwartej Nauki są skierowane nie tylko do naukowców, lecz także do wydawców, bibliotekarzy, instytucji naukowych, doktorantów i studentów.

– Mają one zainspirować wszystkie te grupy do zaangażowania na rzecz otwartości i dyskusji na temat korzyści, jakie wynikają z otwartego dzielenia się publikacjami – podkreśla Jędrzej Leśniewski, zastępca dyrektora Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej ds. Bibliotek PWr.

Tydzień Otwartej Nauki to również dobra okazja przedyskutowania najlepszych rozwiązań, wypromowania własnych inicjatyw, nawiązania nowych form kontaktów, poszukiwania partnerów do współpracy czy uzupełnienia wiedzy na temat otwartego dostępu.

Do udziału w seminarium zostali zaproszeni przedstawiciele wydawców: Ebsco, Elsevier, de GruyterOpen, IEEE. Oxford University Press, Thomson Reuters, a także przedstawiciel programu Europejska Stolica Kultury - ESK 2016 oraz Działu Własności Intelektualnej i Informacji Patentowej CWINT.

Spotkanie na Politechnice Wrocławskiej rozpocznie się o godz. 9.30 w sali 007 bud. D-21 (Bibliotech).

Ramowy program seminarium dostępny jest tutaj.

Więcej informacji o projekcie tutaj.

mc