TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Odra River Cup 2017 – ósemka PWr znowu najlepsza

Data: 03.06.2017 Kategoria: aktualności ogólne, sport, życie uczelni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Wioślarska ósemka Politechniki Wrocławskiej odniosła podwójne zwycięstwo w regatach Odra River Cup. Nasi reprezentanci wygrali zarówno w klasyfikacji generalnej zawodów, jak i w tradycyjnym pojedynku z osadą Uniwersytetu Wrocławskiego

Na starcie sobotnich zawodów stanęło w sumie 13 męskich i żeńskich ósemek wioślarskich oraz cztery zespoły walczące w smoczych łodziach. W kategorii mężczyzn wystartowało siedem ekip - sześć z Polski i jedna z Wielkiej Brytanii. Start usytuowany został na wysokości budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a meta tuż przed budynkiem H-14. Zarówno biegi eliminacyjne, jak i finałowe rozgrywano na dystansie około 1000 m.

Broniąca tytułu ósemka Politechniki Wrocławskiej już w kwalifikacjach udowodniła, że jest w bardzo wysokiej formie – zwyciężyła bowiem, uzyskując rezultat o prawie osiem sekund lepszy od osady z Uniwersytetu Warszawskiego. 

Wyniki eliminacji ósemek mężczyzn:

 1. Politechnika Wrocławska - 2.35,93 –> Finał A
 2. Uniwersytet Warszawski - 2.43,63 –> Finał A
 3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie I – 2.47,83 –> Finał B
 4. Uniwersytet Wrocławska - 2.53,00 –> Finał B
 5. Lincoln University - 2.56,38 –> Finał C
 6. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie II - 3.01,16 –> Finał C
 7. Politechnika Wrocławska II - 2.35,45

regaty_odra_river_cup_2.jpgW biegu finałowym reprezentanci naszej uczelni prowadzili od startu do mety i niezagrożeni pewnie sięgnęli po zwycięstwo. Linię mety minęli z czasem 2:34,89 wyprzedzając osadę Uniwersytetu Warszawskiego o blisko 5 sekund. W nagrodę otrzymali z rąk prof. Cezarego Madryasa, rektora Politechniki Wrocławskiej medale oraz Puchar Prezydenta Wrocławia. Trzecie miejsce zajęła I drużyna Akademii Górniczo-Hutniczej wyprzedzając Uniwersytet Wrocławski. Kolejne pozycje przypadły drugiemu zespołowi AGH oraz brytyjskiemu Lincoln University.

W rywalizacji pań o medale walczyły cztery osady z Polski i dwie z Niemiec. O miejsce w finale A zaciętą walkę stoczyły obrończynie tytułu z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz osady z niemieckich uniwersytetów w Bremie i Hanowerze. Ostatecznie do decydującej rozgrywki awansowały Polki i reprezentantki Uniwersytetu w Bremie. Przedstawicielki PWr zajęły szóstą pozycję i wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim miały walczyć w finale C o piąte miejsce w regatach.

Wyniki eliminacji ósemek kobiet:

 1. Akademia Górniczo-Hutnicza - 3.00,44 –> Finał A
 2. Uniwersytet w Bremie - 3.03,95 –> Finał A
 3. Uniwersytet w Hanowerze - 3.04,50 –> Finał B
 4. Uniwersytet Wrocławski - 3.19,07 –> Finał B
 5. Uniwersytet Warszawski - 3.24,83 –> Finał C
 6. Politechnika Wrocławska - 3.28,86 –> Finał C

regaty_odra_river_cup_9.jpgFinał, w którym ścigano się o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego, okazał się bardzo wyrównany. Obie osady płynęły równym tempem, ale na ostatnich metrach więcej sił zachowały Niemki i to one z czasem 3:06,47 jako pierwsze minęły linię mety wyprzedzając rywalki o zaledwie 0,05 sekundy. Trzecie miejsce zajęły wioślarki z Hanoweru, a na kolejnych pozycjach uplasowały się osady z Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Wrocławskiej.

Po raz kolejny oprócz walki ósemek widzowie mogli emocjonować się także rywalizacją smoczych łodzi. Do walki o Puchar Dyrektora Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przystąpiły cztery zespoły - trzy z PWr oraz jeden z Uniwersytetu Przyrodniczego. I to właśnie ta ostatnia drużyna okazała się najlepsza pokonując w ekscytującym finale o niecałe pół sekundy Sekcję biegów przełajowych PWr. Na podium znaleźli się także reprezentanci sekcji judo naszej uczelni, którzy w walce o brązowe krążki nieznacznie wyprzedzili sekcję wspinaczki.

Tradycyjnie na zakończenie regat rozegrano pojedynek pomiędzy wioślarzami Politechniki i Uniwersytetu Wrocławskiego. Była to już dwudziesta pierwsza odsłona tej rywalizacji. Opromienieni wcześniejszym triumfem w Odra River Cup 2017 zawodnicy PWr nie dali szans kolegom z UWr i po raz dziewiętnasty sięgnęli po Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej.

Końcowe wyniki zawodów Odra River Cup 2017

Mężczyźni:

 1. Politechnika Wrocławska
 2. Uniwersytet Warszawski
 3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie I
 4. Uniwersytet Wrocławski
 5. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie II
 6. Lincoln University (Wielka Brytania)
 7. Politechnika Wrocławska II

Kobiety:

 1. Uniwersytet w Bremie (Niemcy)
 2. Akademia Górniczo-Hutnicza
 3. Uniwersytet w Hannowerze (Niemcy)
 4. Uniwersytet Wrocławski 
 5. Uniwersytet Warszawski 
 6. Politechnika Wrocławska

Międzynarodowym regatom Odra River Cup towarzyszyło też mnóstwo atrakcji rekreacyjno-kulturalnych. Studenci Politechniki przygotowali dla dzieci konkursy z nagrodami, a na scenie wystąpili Grubson i zespół Big Up!. Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni.

mic, ach

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję