TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Zmagania wioślarzy i rodzinny wypoczynek nad Odrą

Data: 03.06.2017 Kategoria: aktualności ogólne, sport, życie uczelni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej trwają zawody wioślarskie Odra River Cup i piknik rodzinny dla pracowników i sympatyków naszej uczelni

Na Odrze ścigają się ósemki wioślarskie i smocze łodzie. Gościmy reprezentacje z kilku europejskich uczelni.

odrarivercup2017_1.jpg

Piknik Rodzinny w tym roku upływa pod hasłem „Wodny świat”. Organizuje go Fundacja Manus. Studenci Politechniki Wrocławskiej z dziewięciu kół naukowych przygotowali dla dzieci zadania, konkursy i pokazy naukowe. W przystani pirackiej KN Gambrinus można sprawdzić swoją celność i poeksperymentować z cieczą nienewtonowską. PWR Racing Team na czas pikniku „przerobił” bolid na… łódź podwodną. Z kolei w podniebnym porcie Akademickiego Klubu Lotniczego można sprawdzić, czy łatwo jest wylądować samolotem na wodzie. – U nas trzeba własnoręcznie skonsturować papierowy model samolotu i rzucić go tak, żeby przeleciał przez obręcz i zatrzymał się w misce z wodą – opowiada student z AKL. – Udało mi, ale za piątym podejściem – cieszy się 6-letni Janek.

orc2017_7.jpgKN Flow uczy wiązania węzłów i prezentuje eksperymenty z pływającym jajkiem i mieszaniem się cieczy, a na stanowisku Dyskusyjnego Klubu Filmowego PWr trzeba złowić balonową rybę. – Bawimy się z dziećmi, robimy pieczątki z ziemniaka, a przy okazji też zapraszamy na nasze cotygodniowe seanse do klubu – mówi piratka Karola z DKF.

Z kolei KN PiRM przekonuje, że z plasteliny można zrobić wszystko, nawet motocykl. – Potrzeba tylko magicznej plasteliny i plastikowych rurek – zachęca Darek z PiRM. Studenci z KoNaR-u przygotowali robotyczne akwarium, w którym dzieci mogły poruszać się robotami i sprawdzać ich możliwości.

orc2017_2a.jpg

- Studenci starali się połączyć motywy wodne z zakresem ich działalności w kołach, czyli przy okazji pokazać też to, czy zajmują się na co dzień – mówi Dominika Stempień z Manusa.

odrarivercup2017_13.jpgNa stanowisku KN Allin młodzi chemicy prezentowali, jak ważna i przydatna jest woda w życiu codziennym i jak można ją wykorzystać w środowisku laboratoryjnym. A Niezależne Zrzeszenie Studentów zapraszało do zabawy w tworzenie kolorowych wzorów na mleku przy pomocy płynu do mycia naczyń i barwników.

- Po wykonaniu każdego zadania dzieci dostają kawałki złota, czyli znaczek potwierdzający zaliczenie danego punktu. Potem z wypełnioną kartą zgłaszają się do statku Pirackiej Floty Manusa i otrzymują z naszej skrzyni skarbów nagrodę – wyjaśnia Dominika Stempień.

Uczestnicy pikniku mogli też nauczyć się robić zwierzęta z balonów i tworzyć gigantyczne bańki mydlane. Tradycyjnie oblężenie przeżywały dmuchane atrakcje, a wśród nich m.in. zjeżdżalnia i arena gladiatorów.

orc2017_8.jpg

Od godz. 12.30 na Odrze ścigają się ósemki wioślarskie. Najpierw biorą udział w eliminacjach, a czasy uzyskane w nich pozwolą wioślarkom i wioślarzom zakwalifikować się do finału A lub finału B w swojej kategorii.

odrarivercup2017_14.jpgW zawodach bierze udział szesnaście osad – m.in. z University of Lincoln w Wielkiej Brytanii, Universität Bremen i Leibniz Universität Hannover w Niemczech, a także z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Wrocławskiej.

Około 19.30 zostanie rozegrany tradycyjny pojedynek między ósemkami Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego.

odrarivercup2017_11.jpg

Wieczorem natomiast na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej zagrali: Big Up! (g. 18) i GrubSon z zespołem (g. 20). 

grubson.jpg

Impreza zakończyła się około godziny 22 pokazem sztucznych ogni.

fajerwerki.jpg

isz, lucy

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję