TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Naukowiec z W10 laureatem konkursu „Lider”

Data: 12.09.2017 Kategoria: aktualności ogólne, konkursy/stypendia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Dr inż. Mariusz Ptak z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej został laureatem konkursu „Lider” organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Na realizację swojego projektu naukowiec otrzyma blisko 1,2 mln zł

Głównym celem programu jest aktywizacja środowiska młodych naukowców i wspieranie ich rozwoju. Za otrzymane dofinansowanie laureaci mogą zrealizować swoje innowacyjne projekty i zarządzać własnym zespołem badawczym.

dr_inz_mateusz_ptak.jpgProgram stymuluje także współpracę młodych naukowców z przedsiębiorstwami, a także mobilność uczonych wewnątrz sektora nauki oraz pomiędzy nauką i przemysłem. W zakończonej właśnie ósmej edycji konkursu nagrodzone zostały 34 projekty na łączną kwotę blisko 40 mln zł.

Dr inż. Mariusz Ptak otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 192 500 zł na projekt „Numeryczny system wielowariantowych modeli głowy człowieka do symulacji patofizjologii urazów czaszkowo-mózgowych”.

Więcej o badaniach nad bezpieczeństwa pieszych prowadzonych przez naszego naukowca można przeczytać na stronie.

W tegorocznej edycji przyznano również środki m.in. na innowacyjny biokompatybilny czujnik do bezinwazyjnego oznaczania poziomu glukozy; opracowanie ekologicznego preparatu do stymulacji wzrostu i plonowania roślin uprawnych i leczniczych; biomimetyczne protezy naczyniowe małych średnic czy system automatycznego rozpoznawania i identyfikacji jednostek pływających na akwenach objętych monitoringiem wideo.

mic

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję