Najmłodsi studenci rozpoczęli naukę [ZDJĘCIA]

Data: 19.10.2019 Kategoria: aktualności ogólne, popularyzacja nauki

Ponad 300 słuchaczy odebrało w sobotę indeksy Akademii Młodych Odkrywców. Przez najbliższe miesiące dzieci i młodzież będą m.in. eksperymentować w laboratoriach, brać udział w wykładach, warsztatach, wyjazdach i piknikach naukowych.

inauguracja_amo_2019_9.jpgAkademia Młodych Odkrywców to cykl wykładów i warsztatów popularnonaukowych przeznaczonych dla uczniów ze szkół podstawowych. Podczas spotkań, które odbywają się raz w miesiącu w różnych grupach wiekowych, dzieci poznają rozmaite zagadnienia związane z fizyką, matematyką, techniką i inżynierią. Każde spotkanie ilustrowane jest obrazkami, zdjęciami lub krótkimi filmami dydaktycznymi, a podczas wykładów prowadzący przeprowadzają różnego rodzaju eksperymenty.

– Już po raz dwunasty rozpoczynamy rok akademicki w Akademii Młodych Odkrywców. Przygotowaliśmy dla was mnóstwo ciekawych zajęć, podczas których poznacie tajniki nauk ścisłych. Część z was brała udział w poprzednich edycjach i połknęła bakcyla nauki. Uczestnicy pierwszych edycji AMO są już studentami naszej uczelni lub zbliżają się nawet do obrony dyplomów, a to wszystko dzięki doc. Annie Hajdusianek, która zachęciła władze PWr do powołania akademii – mówił podczas uroczystej inauguracji prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania.

inauguracja_amo_2019_23.jpgW sobotę wszyscy słuchacze AMO otrzymali indeksy oraz zostali przyjęci w poczet społeczności Politechniki Wrocławskiej. Na koniec roku lub semestru nauki i po zdobyciu zaliczeń otrzymają dyplom ukończenia akademii.

– Spotykamy się już po raz dwunasty, ale zajęcia w ramach akademii nigdy nie są takie same. Nauka jest wspaniała i bardzo różnorodna, a my nie potrafimy mówić na wykładach ciągle o tym samym. Postaramy się, żebyście znaleźli także naukę wokół siebie i to już od najmłodszych lat, bo przecież to właśnie wtedy szuka się odpowiedzi na najwięcej pytań – dodała doc. Anna Hajdusianek z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, inicjatorka i dyrektorka akademii.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Warto podkreślić, że akademia ma nie tylko stacjonarną edycję, lecz także organizuje zajęcia w Jeleniej Górze. Naukowcy z PWr odwiedzają również szkoły w regionie, m.in. w Międzylesiu, Zgorzelcu, Strzelinie, Miliczu, Złotoryi czy Wojcieszowie.

newsletter-promo.png

Więcej informacji na stronie Akademii Młodych Odkrywców

Pełną galerię zdjęć z sobotniej uroczystości można pobrać do 26 października klikając tutaj.

mic