Nagrody MNiSW za osiągnięcia organizacyjne

Data: 15.12.2017 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Prof. Andrzej Kucharski, prorektor ds. współpracy z gospodarką i informatyzacji i dr inż. Waldemar Grzebyk, dyrektor Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej otrzymali od ministra nauki Jarosława Gowina nagrody za osiągnięcia organizacyjne w 2017 r.

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego to coroczne wyróżnienia przyznawane za wybitne osiągniecia naukowe, indywidualne i zbiorowe osiągnięcia dydaktyczne oraz sukcesy organizacyjne dokonane w mijającym roku. Podczas uroczystości w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich nagrodzonych zostało łącznie 60 przedstawicieli świata akademickiego.

Prof. Andrzej Kucharski funkcję prorektora PWr pełni od 2016 r. W swojej pracy naukowej zajmuje się zastosowaniem równań całkowych do opisu zjawisk związanych z rozpraszaniem pól elektromagnetycznych przez obiekty materialne oraz metodami rozwiązywania wymienionych równań za pomocą metody momentów. Jego działalność naukowa jest związana dodatkowo z teorią anten oraz techniką i metrologią antenową, kompatybilnością elektromagnetyczną, a także badaniami propagacji fal elektromagnetycznych w łączach satelitarnych.

Dr inż. Waldemar Grzebyk zarządza Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej, która jest ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną prowadzącą działalność naukową, badawczą, szkoleniową i usługową. W swojej dotychczasowej karierze naukowej kierował m.in. budową Laboratorium Utrzymania Sieci Komputerowych, brał także udział w projektowaniu, budowie i rozwoju sieci komputerowych. Jest również współautorem projektu Wrocławskiej Akademickiej Sieci Komputerowej.

W gronie laureatów Nagród Ministra Nauki 2017 znaleźli się także doc. dr inż. Janusz Górniak, którego nagrodzono za osiągnięcia dydaktyczne i dr hab. inż. Piotr Mackiewicz, wyróżniony za osiągnięcia naukowe.

mic