Nagrody ministra dla naukowców z PWr

Data: 11.12.2017 Kategoria: nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Wicepremier Jarosław Gowin wręczył w Warszawie Nagrody Ministra Nauki 2017. W gronie najlepszych dydaktyków znalazł się doc. dr inż. Janusz Górniak, a wyróżnienie za osiągnięcia naukowe otrzymał dr hab. inż. Piotr Mackiewicz

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego to coroczne wyróżnienia przyznawane za wybitne osiągniecia naukowe, indywidualne i zbiorowe osiągnięcia dydaktyczne oraz sukcesy organizacyjne dokonane w mijającym roku. Podczas uroczystości w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich nagrodzonych zostało łącznie 60 przedstawicieli świata akademickiego.

gorniak_pwr_1.jpgW gronie najlepszych dydaktyków mijającego roku znalazł się doc. Janusz Górniak, prodziekan ds. studenckich na Wydziale Matematyki. Nasz naukowiec od lat uczy na Politechnice Wrocławskiej - nie tylko studentów, ale również uczniów, głównie maturzystów w ramach Studium Talent. Przez lata organizował na PWr prestiżowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych, a wyłoniona w ich trakcie reprezentacja Polski, zdobyła pod jego opieką wiele medali podczas Międzynarodowych Mistrzostw we Francji, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata. Jest autorem cyklu wykładów TV z Analizy matematycznej 1, który za darmo można oglądać w internecie.

Podczas gali wyróżniono także dr. hab. Piotra Mackiewicza z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego, który otrzymał nagrodę za osiągniecia naukowe I stopnia. Wśród jego zainteresowań badawczych znajduje się m.in. modelowanie numeryczne nawierzchni drogowej z wykorzystaniem MES, badania i modelowanie właściwości materiałowych mieszanek mineralno-asfaltowych, micro modelowanie zjawisk pękania i zmęczenia, analiza zjawisk reologicznych zachodzących w nawierzchni drogowej oraz mieszankach mineralno-asfaltowych.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.