Minigranty rozdane. Milion złotych na wsparcie naszych doktorantów

Data: 26.04.2024 Kategoria: aktywność studencka, konkursy/stypendia

Logotyp minigranty

74 młodych naukowców ze Szkoły Doktorskiej PWr otrzymało dofinansowanie na realizację swoich projektów w ramach I edycji konkursu przygotowanego przez naszą uczelnię. Minigranty mogą przeznaczyć m.in. na zakup aparatury, wyjazd naukowy lub szkolenia.

Program to efekt starań i pracy Rady Doktorantów PWr, która od dłuższego czasu zgłaszała potrzebę wprowadzenia takiego rozwiązania. Pozwoli to na wsparcie aktywności naukowej doktorantów i umożliwi im pełny rozwój w wybranych dziedzinach badawczych.

O grant mogli ubiegać się doktoranci II, III, IV roku (z wyłączeniem doktorantów wdrożeniowych), którzy w okresie ostatniego roku kalendarzowego, do momentu składania wniosku, nie byli kierownikami projektu lub zadania badawczego w projekcie badawczym. Dodatkowo ich kształcenie, określone w Indywidualnym Planie Badawczym, nie kończy się w trakcie realizacji grantu.

Otrzymane dofinansowanie mogą przeznaczyć m.in. na zakup aparatury, urządzeń, materiałów lub odczynników niezbędnych do prowadzenia badań, pokrycie kosztów krótkoterminowego wyjazdu naukowego, udział w konferencjach naukowych oraz udział w warsztatach lub szkoleniach.

W sumie na wsparcie doktorantów przeznaczono w konkursie 1 020 000 zł.

Pełna lista laureatów »

Poniżej przedstawiamy dwanaście osób, których wnioski zostały ocenione najwyżej.