Mikołaj odwiedził studentów na Politechnice [ZDJĘCIA]

Data: 06.12.2016 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Studenci z kilku wydziałów Politechniki Wrocławskiej postanowili zadbać o świąteczną atmosferę na swojej uczelni. Mikołajki na PWr zainaugurowała reprezentacja Wydziału Mechanicznego, która już o godz. 8.50 śpiewała kolędy i rozdawała prezenty w kampusie Politechniki

mikolajki2016_zdjecie_z_rektorem.jpgStudenci przebrani w stroje Mikołaja, elfów, renifera i aniołków rozdawali słodkości i zachęcali do zdjęć w świątecznej ramce. Nie zabrakło oczywiście wspólnego odśpiewania kolęd i świątecznych piosenek.

Przez cały dzień mikołajowa ekipa będzie odwiedzać kolegów z wydziału. Do świętowania zaprosiła także władze Wydziału Mechanicznego, a około 11.30 wybrała się do gmachu głównego uczelni. Tam pomocnicy świętego podarowali słodkości rektorowi prof. Cezaremu Madryasowi, dr Jackowi Lamperskiemu, prorektorowi ds. studenckich, kanclerzom i pracownikom admiistracji. Studenci, prowadzeni przez prorektora ds. studenckich, przemierzyli korytarze A1, grając świąteczne piosenki kolędy. W gabinecie rektora PWr sami także zostali obdarowani czekoladkami, a prof. Madryas chętnie zapozował do pamiątkowych zdjęć z mikołajową ekipą.

Z kolei studenci z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki na przerwie o godzinie 10.50 wręczali słodkie upominki na korytarzach budynku C-2. Wcześniej pochwalili się na swoim profilu facebookowym listem, który dostali do samego Świętego Mikołaja. - Drogi Samorządzie, oczywiście, że studentom też należą się prezenty - w końcu ciężko pracujecie cały rok – napisał Mikołaj studentom W12. Przez swoich pomocników przekazał im cukierki i drobne upominki-niespodzianki. Studenci ogłosili też konkurs na najlepsze zdjęcie z logo samorządu wydziału. – Autorów najpopularniejszej fotki nagrodzimy specjalnym prezencikiem – zapowiadają organizatorzy zabawy.

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii organizuje planszowe mikołajki ze słodkim poczęstunkiem i grami planszowymi . Z kolei Wydział Matematyki wieczorem bawi się na świątecznym karaoke, a Wydział Techniczno-Informatyczny w Jeleniej Górze organizuje dziś mikołajkowy kiermasz ciast.
lucy,ISZ