Miejskie stypendia dla studentów Politechniki Wrocławskiej

Data: 15.09.2017 Kategoria: aktualności ogólne, konkursy/stypendia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

25 studentek i studentów z Politechniki Wrocławskiej otrzymało miejskie stypendia dla osób wyjeżdżających na studia za granicę. Wsparcie będzie wypłacane przez maksymalnie 9 miesięcy, a jego wysokość to 500 zł

O stypendium mogli się ubiegać studenci III roku i lat wyższych studiów jednolitych magisterskich, III roku i lat wyższych studiów I stopnia oraz studiów II stopnia studiujący w systemie studiów stacjonarnych na uczelniach publicznych i niepublicznych, którzy uzyskali prawo do studiowania na uczelniach zagranicznych.

W sumie stypendia otrzymało 46 studentów z siedmiu wrocławskich uczelni – 25 z Politechniki Wrocławskiej, 10 z Uniwersytetu Wrocławskiego, 4 z Uniwersytetu Medycznego, 3 z Uniwersytetu Przyrodniczego, 2 z Akademii Sztuk Pięknych i po jednej z Uniwersytetu muzycznego i Akademii Muzycznej.

Lista nagrodzonych studentów z PWr:

• Paulina Andruszko,
  • Joanna Szybeiko,
  • Izabela Wiodarska,
  • Bogusław Ziemniak.

Organizatorem konkursu jest prezydent Wrocławia, a za realizację odpowiada Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Więcej informacji o programie na stronie.

mic