Konferencja naukowa o przyszłość sieci bezprzewodowych

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Naukowcy, przedsiębiorcy i studenci spotkają się 21 i 22 października na Politechnice Wrocławskiej na 5. Ogólnopolskiej Konferencji Future of Wireless Systems

W dotychczasowych edycjach uczestniczyli przedstawiciele takich koncernów branży telekomunikacyjnej jak Nokia, Huawei, PTC Era (obecnie T-Mobile) czy Orange. - Zasięg wydarzenia jest ogólnopolski, zapraszamy przedstawicieli czołowych firm z branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej, a także przedstawicieli uczelni technicznych i studentów – zapowiadają organizatorzy konferencji z Koła Naukowego Wireless Group, działającego na Politechnice Wrocławskiej.

Głównym partnerem tegorocznej konferencji jest Nokia. Swój udział w charakterze złotego sponsora potwierdziła firma GlobalLogic, której przedstawiciele zaprezentują różne aspekty Internet of Things (Internetu rzeczy).

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję  poznać nowe rozwiązania  w branży telekomunikacji i dowiedzieć się, które technologie warto rozwijać, a z których firmy będą się wycofywać.

Podczas specjalnego panelu o swoich pomysłach i pracach naukowych opowiedzą studenci. – To świetna okazja, aby pracodawcy mogli poznać swoich potencjalnych najlepszych pracowników – uważają organizatorzy z Wireless Group.

Koło Naukowe Wireless Group powstało na Politechnice Wrocławskiej w 2009 roku. Obecnie działa przy Katedrze Telekomunikacji i Teleinformatyki na Wydziale Elektroniki. Zajmuje się realizacją różnych projektów badawczych. Jednym z ostatnich ich przedsięwzięć był Projekt Radiolinia. Studenci nawiązali połączenie w technologii Wi-Fi 5GHz na dystansie 250 kilometrów. Tym samym ustanowili rekord na najdłuższe bezpośrednie połączenie w Polsce, drugie w Europie i prawdopodobnie trzecie na świecie.

Konferencja rozpocznie się 21 października o godzinie 9 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (bud. D-20). Więcej informacji tutaj.