Jesienna rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej

Data: 08.09.2016 Kategoria: aktualności ogólne, rekrutacja

0DVRXPBwBfwctBkRo,rekrutacja2016.jpg

8 września na Politechnice Wrocławskiej rozpoczęła się jesienna, ostatnia rekrutacja na kierunki, na których zostały jeszcze wolne miejsca. Chętni na studia stacjonarne I stopnia mogą wybierać nie tylko z oferty wydziałów we Wrocławiu, ale także z Legnicy, Wałbrzycha i Jeleniej Góry

Wolne miejsca są jeszcze na 23 różnych kierunkach. Najwięcej na elektronice i telekomunikacji (Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki) – 90, ochronie środowiska (Wydział Inżynierii Środowiska) – 72 oraz telekomunikacji (Wydział Elektroniki) – 71.

Pełną listę kierunków wraz z dostępną liczbą wolnych miejsc można znaleźć tutaj.

Kandydaci mogą składać dokumenty od 8 do 14 września w Dziale Rekrutacji PWr (bud. C-13) w godz. 12-15 (w sobotę, 10 września, w godz. od 10 do 14). Listy przyjętych zostaną ogłoszone w poniedziałek, 19 września.

W trakcie pierwszej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej zarejestrowało się ponad 12 tys. kandydatów. Mieli do wyboru 44 kierunki na szesnastu wydziałach, na których przygotowano blisko 8 tys. miejsc.

Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała geodezja i kartografia na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki oraz informatyka na Wydziale Zarządzania i Informatyki.

Równie popularna okazała się inżynieria kwantowa na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Jest to kierunek, który po raz pierwszy pojawił się w ofercie naszej uczelni. Osoby, przez które został wybrany, będą się kształcić m.in. z zakresu spektroskopii atomowej, plazmoniki i nanofotoniki, informatyki oraz nanoinżynierii.

Więcej informacji i opis wszystkich kierunków znajduje się na stronie rekrutacji.

mc