Analiza matematyczna bez tajemnic

Data: 26.10.2016 Kategoria: aktualności ogólne, popularyzacja nauki, studia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Na stronach Otwartych Zasobów Edukacyjnych Politechniki Wrocławskiej dostępne są już filmy z serii zatytułowanej „Zbiór zadań z Analizy matematycznej 1 z rozwiązaniami”. Autorem zbioru i rozwiązującym zadania jest doc. Janusz Górniak z Wydziału Matematyki, a nagrania zostały zrealizowane przez pracowników Działu E-learningu PWr

Materiały są skierowane do studentów kierunków technicznych i kierunków ścisłych (w tym Matematyki i Matematyki Stosowanej), a także do uczniów oraz miłośników i pasjonatów matematyki. Kurs pełni rolę materiału pomocniczego do wykładu Analiza matematyczna 1.

W sumie opublikowane zostaną 44 odcinki, w których doc. Górniak prezentuje rozwiązania 290 zadań z zakresu rachunku różniczkowego i całkowego funkcji jednej zmiennej rzeczywistej.

Na stronie OZE dostępnych jest już kilkanaście odcinków dotyczących m.in. ciągów liczbowych i ich granic, granic funkcji i ciągłości funkcji. W najbliższym czasie dodane zostaną kolejne filmy, w których omawiane będą m.in. pochodne funkcji i jej zastosowania, całki oraz wzory Taylora i Maclaurina.

Scenariusz całej serii został oparty o typowe listy zadań oferowane studentom Politechniki Wrocławskiej. Każdy z odcinków ma praktyczny spis treści ułatwiający przejścia do kolejnych przykładów (zadań z rozwiązaniami) lub do „kompendium” niezbędnej wiedzy.

Więcej informacji o kursie i listę opublikowanych filmów można znaleźć tutaj.

Kompletny zbiór będzie uzupełnieniem nagranych wcześniej wykładów doc. Górniaka z Analizy Matematycznej 1, które zostały opublikowane w 2013 r. – dostępne tutaj.

mc